Nawigacja

  • Święto Niepodległości

    W dniu 12.11.2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, który pozwolił zgromadzonym uczniom i nauczycielom nie tylko świętować ten wyjątkowy dzień, ale także przypomnieć sobie historię, która stoi za wolnością naszego kraju.

    Na kilka dni przed obchodami szkoła zmieniła swój wygląd - korytarze ozdobiono biało- czerwonymi kotylionami, pojawiły się symbole narodowe oraz zdjęcia bohaterów walki o Polskę. Poszczególne klasy miały swój wkład w przygotowania: uczniowie wykonywali plakaty, recytowali wiersze, prowadzili panele dyskusyjne zaprezentowane na uroczystym apelu. W przygotowania do wydarzenia zaangażowani byli nauczyciele historii i języka polskiego. To oni przygotowali scenariusz apelu, pomagali uczniom w próbach.

    Uroczystość zaczęła się o godzinie 9.00. Szkolny hol uroczyście udekorowany w narodowe barwy zapełnił się uczniami i nauczycielami. Po odśpiewaniu hymnu zaprezentowano scenariusz słowno- muzyczny, w którym znalazły się recytacje wierszy i pieśni patriotycznych oraz inscenizacja nawiązująca do współczesnego patriotyzmu młodzieży szkolnej.  Uczniowie dzięki uczestnictwu w tego typu wydarzeniach mieli nie tylko okazję do wspólnego świętowania , ale też do zrozumienia trudnej historii Polski, mogli poczuć co niosą ze sobą takie wartości jak wolność oraz patriotyzm. Co ważne dzięki fotografiom i ich biografiom  tych znanych i cenionych polskich patriotów mogli zapoznać się z ich ogromną pracą na rzecz wskrzeszenia naszego państwa.

    Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

  • Ogólnopolska kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

     

    W Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (wtorek, 19 listopada) w naszej szkole odbędzie się akcja „Zaświeć się na czerwono”. Polega na umieszczenia na swoim ubraniu czerwonego elementu, np. wstążeczki lub ubraniu się na czerwono, co będzie odczytywane jako  symbol wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy wśród najmłodszych. Kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci, wsparcie dla osób reagujących na przemoc wobec dzieci, promocję uważnego rodzicielstwa, które zachęca do świadomego i empatycznego wychowania dzieci oraz propagowanie systemowych rozwiązań mających na celu ochronę dzieci przed krzywdzeniem.

    Wydarzenie to organizowane jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.  Koordynatorem wydarzenia jest szkolny pedagog Małgorzata Czulewicz.

  • Konkurs plastyczny- Mój przyjaciel Miś

  • PODZIĘKOWANIE - SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

    Bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję

    „Szkoły Pełne Talentów” oraz wspierali naszą Szkołę.

    Dzięki Państwu udało nam się zebrać 532 Talenciaki.

    Za otrzymane talenciaki zakupiliśmy zestaw plastyczny.

    Dziękujemy za udział w akcji!

  • Koło eksperymentalne

    Cotygodniowe zajęcia z eksperymentowania dla klasy 3 to wyjątkowy czas, w którym uczniowie mogą zanurzyć się w świat nauki poprzez praktyczne doświadczenia i zabawę. 

    To czas, kiedy nauka staje się przygodą, a wiedza praktyczna łączy się z zabawą, wprowadzając trzecioklasistów w niezwykły świat odkryć.

  • Spotkanie z przedstawicielką Fundacji "Pomóż Im".

     

    W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu 30 października 2024roku odbyło się spotkanie z  Panią Natalią Sawicką koordynatorką Wolontariatu w Fundacji "Pomóż Im ". Natalia poprowadziła zajęcia edukacyjne w młodszych i starszych klasach. Opowiedziała o założeniach Fundacji, o jej najważniejszych celach oraz o różnorodnych formach prowadzonego przez nią wolontariatu. Nasza placówka już od ośmiu lat uczestniczy w kampanii społecznej "Pola Nadziei" a spotkanie z Panią Natalią otworzyło nas na nowe działania, które choć w małym stopniu przyczyniłyby się do pomocy ciężko i nieuleczalnie chorym dzieciom.

    Pełni nowych pomysłów jesteśmy gotowi do działania i pomocy innym.

  • Szkolne Pole Nadziei

     

    23 października młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny zasadziła cebulki żonkili na naszym szkolnym Polu Nadziei. Na wiosnę kwiaty pięknie zakwitną przed naszą szkołą przypominając o czynieniu dobra dla innych.

  • ''Bezpieczny Internet, Bez Hejtu©” 

    " Program „Bezpieczny Internet, Bez Hejtu©” jest inicjatywą mającą na celu walkę z hejtem w Internecie poprzez edukację uczniów, nauczycieli i rodziców. Skupiamy się na budowaniu świadomości, rozwijaniu empatii oraz promowaniu pozytywnych relacji online. Przekazujemy, że każdy uczestnik sieci ma wpływ na atmosferę wirtualnej przestrzeni i że odpowiedzialność za nią spoczywa na każdym z nas."

    07 i 08 listopada 2024r. nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenera z Fundacji Cyfrowa Edukacja. 25 listopada odbędą się warsztaty rodzicom i nauczycielom. Serdecznie zapraszamy.

    źródło: https://fce.org.pl/programy/bezpieczny-internet-bez-hejtu/ 08.11.2024r.

  • Dzień Postaci z Bajek

     

    Dzień Postaci z Bajek w szkole był pełen radości i zabawy, a uczniowie czekali na niego z wielkim podekscytowaniem. Była to świetna okazja do przebrania się za swoją ulubioną postać z bajki – nie zabrakło księżniczek, rycerzy, zwierzątek i bohaterów z ulubionych opowieści. Było kolorowo i bajkowo, a szkoła zamieniła się w prawdziwe baśniowe krainy.

    Jednym z głównych punktów programu było wspólne czytanie „Kubusia Puchatka”. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, Nicola, Maja i Natalia przeczytały fragmenty tej wspaniałej książki, a dzieci słuchały z wielką uwagą, śledząc losy Kubusia, Prosiaczka, Królika i innych przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Po zakończeniu lektury odbył się quiz, który sprawdził, jak uważnie dzieci słuchały i ile zapamiętały. Tego dnia nie zabrakło beztroskiego dziecięcego śmiechu, zwłaszcza podczas wspólnych tańców i zabawy.

    Dzień Postaci z Bajek to czas, który przypomina dzieciom, jak ważna jest wyobraźnia, przyjaźń i czerpanie radości z małych rzeczy. Jak powiedział Kubuś Puchatek: „Jeśli kiedykolwiek nadejdzie dzień, w którym nie będziemy mogli być razem, trzymaj mnie w swoim sercu, a ja tam zostanę na zawsze.” Świętowanie tego dnia pomaga dzieciom zachować w sercach te magiczne chwile, które uczą ich miłości do książek, odkrywania nowych światów i dzielenia się przygodami z przyjaciółmi – i właśnie to jest najpiękniejszym darem, jaki bajki mogą im dać.

  • Akcja charytatywna

     

    „Warto pomagać! Pomóż i Ty!”

     

    Robi się coraz zimniej. Bezdomne psy potrzebują ciepła!

     

    Zbieramy kocyki, kołderki oraz poduszki. Masz niepotrzebny kocyk lub kołderkę dziecięcą? Przynieś je do szkoły (świetlicy), trafią one do bezdomnych piesków.

    Każdy mały gest ma znaczenie. Nie bądźmy obojętni na los biednych zwierząt. Akcja trwa od 4 listopada do 15 grudnia.

    Akcję koordynuje p. Beata Stypułkowska.

  • Spotkanie autorskie z P. Justyną Bednarek

    W dniu 30 października 2024 roku w gminnej bibliotece w Choroszczy odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, popularną pisarką książek dla dzieci.

    Justyna Bednarek, autorka wielu uznanych tytułów, takich jak „Kocia mama”, "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" czy „Bajka dla dzieci”, na początku swojego wystąpienia przybliżyła zebranym dzieciom i dorosłym nie tylko swoje książki, ale także proces twórczy. W sposób niezwykle przystępny i pełen entuzjazmu opowiadała o inspiracjach do pisania, co wzbudziło zainteresowanie wśród młodych słuchaczy. Dzieci z entuzjazmem zadawały pytania, co świadczyło o zafascynowaniu twórczością autorki.

    Atmosfera spotkania była niezwykle przyjazna i radosna. Uczestnicy, zarówno dzieci, jak i dorośli, wykazywali dużą aktywność, co potwierdziło, że literatura ma moc łączenia pokoleń. Pani Bednarek podkreślała, jak ważne jest wspólne czytanie z dziećmi oraz jak literatura może rozwijać wyobraźnię i empatię. Na zakończenie spotkania miała miejsce sesja autografów, w której dzieci mogły nie tylko otrzymać zdobytą książkę z osobistą dedykacją, ale również zrobić zdjęcia z autorką. Ten moment był zwieńczeniem wspaniałej atmosfery i radości, która panowała podczas całego wydarzenia.

  • ŚLUBUJEMY...

    29 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy 1. W ceremonii wzięło udział 9 uczniów, którzy z dumą i wzruszeniem złożyli swoje pierwsze szkolne przyrzeczenie.

     Wśród zaproszonych gości znaleźli się P. Monika Prejzner- Dyrektor szkoły, Radna Gminy Choroszcz- P. Anna Wiszniewska, Przewodnicząca Rady Rodziców- P. Ewelina Ostrowska, rodzice pierwszoklasistów,  oraz grono pedagogiczne.

    Ceremonię otworzyła wychowawczyni klasy pierwszej, która przywitała wszystkich zgromadzonych i wygłosiła krótkie przemówienie na temat znaczenia ślubowania w życiu każdego ucznia. Następnie w części artystycznej dzieci pokazały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

    Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów klasy 1. Dzieci złożyły przysięgę  obiecując sumiennie wypełniać swoje obowiązki ucznia, szanować nauczycieli i kolegów oraz dbać o dobre imię szkoły.

    Po ślubowaniu   Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Złotorii.  Na zakończenie  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

    Uroczystość zakończyła się złożeniem podziękowań oraz poczęstunkiem, który przygotowali rodzice uczniów.

  • "Siewca nadziei"

    3 października ruszyła XV edycja kampanii społecznej "Pola Nadziei". Mieliśmy zaszczyt brać w niej udział. Inauguracja i jednocześnie podsumowanie poprzedniej edycji odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. W gronie zaproszonych gości znaleźli się uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół, które prowadzą "Pola Nadziei" w lokalnych społecznościach województwa. Na wielkie brawa i uznanie zasługują wszyscy, którzy aktywnie działali podczas kwest, kiermaszy i akcji charytatywnych. Podczas inauguracji zostały przyznane statuetki z tytułami "Siewca Nadziei " oraz "Order Nadziei" dla najbardziej zaangażowanych placówek. Nasza szkoła otrzymała tytuł "Siewcy Nadziei ". Pani Natalia Sawicka przedstawiła harmonogram tegorocznej kampanii i zachęciła do organizacji w szkołach lekcji o wolontariacie, którą osobiście prowadzi. Pierwsze cebulki żonkili zostały tradycyjnie zasadzone przed Młodzieżowym Domem Kultury. Na koniec, po wspólnym pamiątkowym zdjęciu na uczestników czekał pyszny, jubileuszowy tort.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    11 października 2024 roku, w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, które zgromadziły całą społeczność szkolną – uczniów, nauczycieli, pracowników administracyjnych oraz zaproszonych gości, Pana Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, Pana Jarosława Kałmuckiego Prezesa Oddziału ZNP Białystok(powiat).

    Akademia szkolna została przygotowana przez uczniów klasy 4, pod okiem pani Magdaleny Bieleni oraz pani Karoliny Bandurskiej.  Dzieci wystąpiły ze scenkami, które w zabawny sposób ukazywały codzienne życie szkoły. 
    Podczas występu uczniowie przypomnieli, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale przede wszystkim przestrzeń, w której każdy dzień to nowy rozdział w życiu a nauczyciele to nie tylko osoby przekazujące wiedzę, ale również przewodnicy i partnerzy w tej wielkiej edukacyjnej przygodzie. Podkreślono, że szkoła jest miejscem, w którym rozwijane są zarówno umiejętności, jak również, talenty i pasje a nauczyciele każdego dnia pracują na rzecz przyszłości uczniów.  Podczas apelu zostały złożone życzenia podziękowanie dla nauczycieli i pracowników szkoły.  W trakcie uroczystości nie zabrakło też słów wdzięczności skierowanych do Pani Dyrektor, która dba o to, by każdy uczeń czuł się w szkole dobrze i mógł realizować swoje ambicje. 

    W szczególny sposób wyróżniono nauczycieli, którzy przyczyniają się do tego, aby szkoła była miejscem pełnym możliwości oraz sprzyjała rozwojowi naukowemu oraz osobistemu uczniów. Podczas apelu wręczone zostały Nagrody Dyrektora dla nauczycieli za ich szczególne osiągnięcia i wkład w życie szkoły. Przyznano także nagrodę specjalną Burmistrza Choroszczy za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. To wyróżnienie jest wyrazem uznania dla pasji i zaangażowania, które przyczyniają się do sukcesów zarówno indywidualnych uczniów, jak i całej szkoły.  

    Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej nie mogło zabraknąć słów wdzięczności skierowanych do Rady Rodziców. To dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu wiele inicjatyw szkolnych mogło zostać zrealizowanych. W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za ich nieocenioną pomoc, współpracę i troskę o dobro uczniów i szkoły. Rada Rodziców odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym szkolnym życiu, wspierając nas zarówno w organizacji wydarzeń, jak i w realizacji różnorodnych projektów edukacyjnych. Dzięki ich zaangażowaniu możemy tworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju dla naszych uczniów. Dziękujemy za każdy pomysł, za poświęcony czas oraz za to, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc. Wasza współpraca z nauczycielami i dyrekcją szkoły jest nieoceniona i stanowi fundament budowania pozytywnej atmosfery, sprzyjającej edukacji i rozwojowi młodych ludzi. Dzięki Wam szkoła staje się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i pełnym możliwości. W imieniu uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji, składamy serdeczne podziękowania za wszystko, co robicie na rzecz naszej szkoły.

    Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja do refleksji nad rolą szkoły i znaczeniem edukacji w życiu każdego człowieka. Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze wzajemnego szacunku, życzliwości i radości, przypominając wszystkim zebranym, że szkoła to nie tylko obowiązki, ale także wielka wspólna przygoda, którą tworzymy razem.

    Magdalena Bielenia 

     

  • Dzień Uśmiechu

    Dnia 07.10.2024 obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne wydarzenie zaangażowało całą społeczność szkolną w szerzenie pozytywnej energii.

    Samorząd Uczniowski promował uśmiech i dobry nastrój przez cały dzień.

    Ogromną atrakcją była foto budka, własnoręcznie wykonana przez Natalię Dzięgielewską. Każdy mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie, zarówno indywidualnie jak i z przyjaciółmi.

    Do robienia zdjęć wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości, który obejmuje profesjonalny aparat fotograficzny i oświetlenie.

    Takie wydarzenia nie tylko integrują uczniów, ale także przypominają, jak ważny jest uśmiech i pozytywne nastawienie na co dzień.

    Magdalena Bielenia, Karolina Bandurska

  • Europejski Dzień Języków

     

    Dnia 26 września 2024 roku w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, które ma na celu promowanie nauki języków oraz wzbogacenie wiedzy o kulturach innych krajów.

    Był to dzień pełen atrakcji i zaangażowania zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a także gości z zagranicy. Jednym z najważniejszych wydarzeń była wizyta wolontariuszki z Francji, Matilde, która poprowadziła warsztaty językowe dla uczniów starszych klas, którzy mieli okazję dowiedzieć się ciekawostek o kulturze i zwyczajach we Francji oraz porozmawiać z naszym gościem w języku angielskim. Warsztaty te były nie tylko świetną lekcją języka, ale także okazją do nawiązania dialogu międzykulturowego i poszerzenia horyzontów.

    Dla uczniów klas 1-3 Matilde przeprowadziła warsztaty origami, podczas których dzieci mogły poznać podstawy tej japońskiej sztuki składania papieru. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – uczniowie z zaangażowaniem tworzyli różnorodne formy i rozwijali swoje zdolności manualne. Zajęcia również wprowadzeniły najmłodszych w tematykę języków obcych i różnorodności kulturowej.

    Kolejnym punktem dnia był spacer po Złotorii, mający na celu zapoznanie wolontariuszki Matilde z najbliższą okolicą. Zwiedzieliśmy zabytkowy kościół, a także charakterystyczne elementy lokalnego krajobrazu. Spacer połączył naukę języków z poznawaniem dziedzictwa lokalnego.

    W trakcie Europejskiego Dnia Języków odbył się również kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Rodzice naszych uczniów przygotowali przepyszne wypieki, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a zebrane fundusze z pewnością pomogą w realizacji przyszłych inicjatyw SU.

    Europejski Dzień Języków okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również ważną lekcją tolerancji, otwartości i wzajemnego zrozumienia. Uczniowie mieli okazję doświadczyć, jak fascynujący i różnorodny jest świat języków i kultur.

     

    Serdecznie podziękowania należą się Pani Justynie Papież, Pani Karolinie Bandurskiej, Pani Magdzie Kalickiej, Pani Annie Radziszewskiej, Pani Katarzynie Miastkowskiej za ogromne zaangażowanie w organizację.

    Dzięki Państwa kreatywności i współpracy Dzień Języków Europejskich okazał się wspaniałym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i całej społeczności szkolnej.

    Organizator Magdalena Bielenia

  • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele!

    Z całego serca chcielibyśmy podziękować w Wasze ogromne zaangażowanie i wsparcie w akcję pomocy osobom poszkodowanym przez powódź. Wasza hojność pokazała jak wielką macie empatię. Wasze dary to nie tylko realna pomoc materialna, ale także dowód na to, że w trudnych chwilach potrafimy działać wspólnie i skutecznie. Jesteśmy dumni, że nasza społeczność szkolna z tak wielką troską odpowiedziała na apel, dając przykład solidarności i  dobroci.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej inicjatywy.

  • Dzień Przedszkolaka

    Dnia 20.09  obchodzimy  Dzień Przedszkolaka. W naszej szkole w ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom zostało zorganizowane głośne czytanie bajki E. Carle „Bardzo głodna gąsienica”. Lektorem bajki była uczennica klasy III Barbara Wesołowska a słuchaczami dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy zerowej. Wychowawczynie wraz z dziećmi przygotowały następnie krótką inscenizację bajki, a mali uczniowie wykonali pracę plastyczną „Barwny motyl”.

  • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele!

    Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele!


    Serdecznie zapraszamy do włączenia się w zbiórkę na rzecz osób dotkniętych powodzią. Potrzebne są podstawowe produkty:


    1. WODA NIEGAZOWANA(DUŻE BUTELKI)
    2. ŚRODKI HIGIENICZNE (MYDŁO, SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW, RĘCZNIKI PAPIEROWE, PODKŁADY HIGIENICZNE, PAPIER TOALETOWY, PROSZEK DO PRANIA, PŁYN DO PŁUKANIA, PŁYNY DO CZYSZCZENIA PODŁÓG, OKIEN)
    3. ŚRODKI DEZYNFEKCYJNE
    4. KOCE, RĘCZNIKI, ŚPIWORY
    5. PODKŁADY HIGIENICZNE
    6. RĘKAWICZKI JEDNORAZOWE
    7. ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA (konserwy, suchary, żywność suszona, liofilizaty,ryż, makaron)
    8. BATERIE
    9. LATARKI
    10. ŚWIECE
    11. POWERBANKI
    12. ARTYKUŁY DO PIERWSZEJ POMOCY

    Dary można zostawiać u nauczycieli wychowawców do piątku, 27.09.2024, przekażemy je do Centrum Aktywności Społecznej przy Św.Rocha 3.
    Dziękujemy za każdą przyniesioną rzecz. Dobro wraca.

     

  • Stypendia na rok szkolny 2024/2025

    Komu przysługuje stypendium szkolne?

    • uczniom, którzy wraz z rodziną mieszkają na terenie gminy Choroszcz. Rodziną w przypadku stypendiów są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

    Stypendia szkolne są przyznawane na wniosek:

    • rodziców, opiekunów prawnych niepełnoletniego ucznia,
    • pełnoletniego ucznia,
    • dyrektora szkoły, dyrektora kolegium pracowników służb społecznych lub dyrektora ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego.

    Stypendium szkolne przysługuje uczniowi jeśli dochód nie przekracza kwoty 600 zł na osobę w rodzinie,a jednocześnie w rodzinie ucznia występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

    Wymagane dokumenty:

    • wniosek o przyznanie stypendium szkolnego;
    • oświadczenie o sytuacji rodzinnej i dochodowej rodziny uzasadniające przyznanie stypendium szkolnego;

     

    Na dochód uprawniający do ubiegania się o stypendium szkolne składają się poszczególne dochody wszystkich członków rodziny, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania.

    Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lubw przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony pomniejszony o:

    1) miesięczne obciążenie podatkiem dochodowym od osób fizycznych i koszty uzyskania przychodu;

    2) składki na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubezpieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach;

    3) kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób.

     

    Do dochodu o stypendium szkolne o charakterze socjalnym wlicza się:

    a) wynagrodzenie za pracę netto,

    b) zasiłki dla bezrobotnych,

    c) renty, emerytury,

    d) zasiłki z pomocy społecznej stałe i okresowe,

    e) świadczenia rodzinne,

    f) alimenty,

    g) dodatki mieszkaniowe,

    h) dodatki energetyczne,

    i) dochód z działalności gospodarczej,

    j) dochód z działalności rolniczej ( ryczałtowy dochód za 1 ha przeliczeniowy wynosi 345 zł)

    Do dochodu o stypendium szkolne o charakterze socjalnym nie wlicza się:

    a) prac społeczno - użytecznych

    b) zasiłku celowego

    c) alimentów płaconych na rzecz innych osób

    d) świadczenia wychowawczego 800+ (800,00 zł)

    f) jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka (1.000,00 zł)

     

    Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć od 01 września do16 września 2024 r. (15 września 2024 r.- niedziela), w przypadku słuchaczy kolegiów do 15 października 2024 r.

    WAŻNE! Dopuszcza się realizację faktur z miesiąca sierpnia poprzedzającego dany rok szkolny

    Wnioski do pobrania na stronie urzędu: https://choroszcz.pl/pl/aktualnoci/stypendia-na-rok-szkolny-2024-2025.html

     

     

    Źródło: https://choroszcz.pl/pl/aktualnoci/stypendia-na-rok-szkolny-2024-2025.html

    02.09.2024r.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Złotorii-dyrektor Monika Prejzner
    Złotoria 159 A

    16-070 Choroszcz

    woj. podlaskie
  • +48 665956218

Galeria zdjęć