Weryfikacja dla Microsoft

Plik weryfikacyjny

Potwierdzenie prawa własności do domeny

ms99097376(1).txt

Dziękujemy naszym sponsorom:

• Burmistrz Choroszczy
  • Miejsko –Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy
  • Gospodarstwo Rolne- Piotr Sadowski
  • Pan Marek Kuczyński Prezes Wodociągów Podlaskich
  • ALUTRAST Producent Stolarki Aluminiowej .  Grzegorz Roszkowski
  • Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Złotorii.  Krzysztof Wiśniewski
  • Kamieniarstwo KASTOM
  • BRAMBUD  mgr inż. Adam J. Miastkowski
  • Bank Spółdzielczy w Białymstoku. Oddział w Choroszczy
  • Firma Schenker  sp.zo.o
  • Firma Gold . Michał Czerwiński
  • Firma Gizo. Grzegorz Niewiński
  • Kabo sp.j. Zakład mięsny. Borowik A., Karpieszuk W.
  • Salon Fryzjerski PASTELLE . Edyta Skwira
  • Andzik Sklep Serwis – Quady, Skutery, Rowery

Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Choroszcz,  a nadzór pedagogiczny sprawuje

Kurator Oświaty w Białymstoku.

Nasza szkoła jest  placówką, przygotowującą uczniów do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym. Umożliwia uczniom wszechstronny rozwój. Uczniowie naszej szkoły wyrosną na ludzi mających poczucie własnej wartości i odpowiedzialności za własne zachowanie. Wykorzystujemy techniki informacyjne i informatyczne, stosujemy nowoczesne metody nauczania i wychowania aby uczeń mógł rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności, zdolności i pasje. W pracy z uczniem kadra pedagogiczna podejmuje twórcze działania, które pozwolą realizować misję szkoły. Nasi uczniowie będą świadomi nierozerwalnego współistnienia ze środowiskiem przyrodniczym, świadomi własnego pochodzenia, dumni z bycia Polakami, Europejczykami i członkami swojej "małej ojczyzny". Będą szanować kulturę i tradycję. Szczególnie zadbamy o ich rozwój fizyczny, psychiczny i duchowy, aby w przyszłości propagowali zdrowy styl życia i potrafili dokonać słusznego wyboru.

Absolwent Szkoły Podstawowej:

1. Dobrze funkcjonuje w swoim naturalnym otoczeniu; w domu i w szkole. Jest pogodny, pozytywnie patrzy na otaczający go świat, siebie i innych ludzi. Traktuje naukę jako cos oczywistego, choć na ogół nie uczy się bezkrytycznie wszystkiego.
  2. Jest aktywny. Lubi ruch i chętnie uprawia sport w jego różnych odmianach. Podejmuje próby rozmaitych ekspresji artystycznych. Na miarę swoich możliwości śpiewa, gra, rysuje, maluje. Jest przygotowany do odbiór kultury wysokiej.
  3. Jest ciekawy świata. Chętnie gromadzi wiadomości, korzystając z różnych źródeł. Postrzega złożoność świata, analizuje istniejące w nim zależności i związki przyczynowo- skutkowe. Jest aktywny umysłowo – na ogół się nie nudzi.
  4. Jest krytyczny .Potrafi sam i przy pomocy nauczyciela selekcjonować i porządkować zdobywane informacje i oceniać ich przydatność do określonego celu.
  5. Jest otwarty. Wykorzystuje swoje możliwości, jakie stwarzają mu dom i szkoła. Chętnie i skutecznie nawiązuje kontakty, prezentuje swój punkt widzenia i rozumie poglądy innych. Uczy się korzystania z nowoczesnych technologii komunikacyjnych. W grupie potrafi działać zgodnie z obowiązującymi w nie zasadami.
  6. Jest prawy. Rozróżnia dobre i złe zachowania. W swoim postępowaniu wykazuje dobre intencje.
  7. Jest rozważny. Zna zagrożenia występujące w jego środowisku i uwzględnia je w swoim postępowaniu. Dba o własne i innych bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne. Postępuje zgodnie z zasadami Higieny i dbałości o zdrowie.
  8. Jest tolerancyjny. Rozumie , że różnice między ludźmi są czymś normalnym i pożądanym. Stara się zrozumieć innych i dostrzec w nich coś dobrego.
  9. Sprawnie komunikuje się w języku polskim, korzysta ze źródeł książkowych oraz multimedialnych, swobodnie wyraża swoje myśli i przeżycia w formie pisemnej i ustnej.
  10. Dysponuje znacznym zasobem informacji o otaczającym świecie i umiejętnościami umożliwiającymi kontynuację nauki.
  11. Potrafi się posługiwać językiem angielskim i rosyjskim