Nawigacja

  • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

    Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

     

    8 maja to doroczne święto biblioteki, które obchodziliśmy również w naszej szkole. Uczniowie klasy I przyłączyli się do akcji „Czytam sobie” organizowanej przez wydawnictwo Egmont. W czasie lekcji bibliotecznej poznali bohaterów książki Grzegorza Kasdepke „Pokój NIEgościnny” i rozmawiali o gościnności. Na koniec wykonali prace plastyczne pt. „Pensjonat bardzo gościnny” (prace można zobaczyć w bibliotece). W czasie zajęć pierwszoklasiści otrzymali od bibliotekarza książki nadesłane przez wydawnictwo. W ten sposób uczniowie podjęli wyzwanie czytelnicze – zadanie polega na przeczytaniu otrzymanej książki. Dzieci mają też możliwość zapoznania się z innymi tytułami z serii „Czytam sobie”. Książki zostały wyeksponowane na specjalnej półce w bibliotece. Podsumowanie akcji nastąpi pod koniec maja.

    W czasie długiej przerwy chętni uczniowie mogli wysłuchać baśni z różnych stron świata. Na popołudniowych zajęciach w bibliotece uczennice wykonały serduszka dla biblioteki techniką iris folding.

  • Pola Nadziei 2019

    Pola Nadziei 2019

     

     

    18 i 19 maja 2019 roku ( sobota i niedziela) przy naszym kościele parafialnym po Mszach Świętych odbędzie się Akcja Charytatywna. Będziemy zbierać pieniądze na potrzeby dzieci z chorobami nowotworowymi będącymi pod opieką Fundacji „ Pomóż Im" Białostockie Hospicjum dla dzieci. Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola nadziei". Gorąco prosimy o dar serca dla chorych dzieci. Kwesta będzie przeprowadzona przez wolontariuszy naszej szkoły. Z głębi serca dziękujemy wszystkim darczyńcom! Niech dobro zakwitnie w naszej parafii!

     

  • Dzień Matematyki

    Dzień Matematyki
    24.04.2019

    W naszej szkole, jak co roku świętowaliśmy wspólnie z klasami IV- VIII Dzień Matematyki. Pierwszym wyzwaniem było stworzenie galerii plakatów „Matematyka jest wszędzie” w ramach realizacji programu matematycznego „Wartość dodana”. Program ten prowadzony jest przez Fundację Szkoła z Klasą (Polska) w partnerstwie z Asociación Smilemundo (Hiszpania), NHL Stenden (Holandia) oraz Universal Learning Sytems (Irlandia) ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+. Wszystkie wymienione państwa wytypowały szkoły, w których testowane są innowacyjne metody nauczania matematyki. Następnym wyzwaniem było układanie kart z tabliczką mnożenia na czas w konkursie „Krzyżak”. Uczniowie mogli również zmierzyć w różnych grach logicznych, szachach i razem budować ogromne szkielety brył przestrzennych. Wszyscy miło spędziliśmy czas i wspólnie rozwiązywaliśmy różne zadania matematyczne.

    Zapraszamy do albumu foto:)

  • Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie!

       

  • Droga Krzyżowa

    Droga Krzyżowa

    12 kwietnia 2019 roku SP w Złotorii we współpracy z proboszczem tutejszej parafii- Księdzem Bogusławem Samsel zorganizowała Drogę Krzyżową. Trasa nabożeństwa wiodła od szkoły przez Złotorię w kierunku Siekierek i z powrotem do kościoła parafialnego. Uczestnicy nieśli duży drewniany krzyż specjalnie wykonany na tę uroczystość. W Drodze Krzyżowej wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrektor SP Złotoria, rodzice, młodzież szkół średnich, ministranci, strażacy oraz inni mieszkańcy wsi i okolic. Wszyscy przyszli ze świecami i lampionami, co wzmocniło atmosferę modlitwy. Wybrane wcześniej osoby czytały rozważania o męce i śmierci Pana Jezusa. Po raz kolejny pochyliliśmy się nad cierpieniem Syna Bożego i nad ludzkim cierpieniem- krzyż Jezusa i nasze codzienne krzyże. Naszej wspólnej drodze towarzyszyły śpiewy i modlitwa. Każdy obecny włączył się na swój sposób w przygotowanie tej Drogi Krzyżowej. Była to pierwsza taka inicjatywa w historii szkoły i parafii. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie na takiej uroczystości. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w to przedsięwzięcie i za liczny udział. Zapraszamy za rok!

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Pierwszy Dzień Wiosny
    22.03.2019

    Zieleniąca się trawa, cieplejsze powiewy wiatru, grzejące mocniej słońce – to pierwsze zwiastuny wiosny, za którymi wszyscy tęsknimy po  długiej, szaroburej zimie. Dlatego Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był bardzo wyczekiwany i radośnie świętowany. W tym roku ta szkolna uroczystość  stała się wydarzeniem na skalę lokalną, gdyż czynny udział wzięli w niej zaproszeni goście  - pensjonariusze i pracownicy z  Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy oraz rodzice naszych uczniów.

    Przygotowania do wspólnego świętowania trwały od godz. 8.00. Uczniowie razem z wychowawcami w klasach przygotowywali zdrowe przekąski. Po szkolnych korytarzach roznosił się smakowity zapach świeżych warzyw i owoców, przypominając, że wiosna zagościła już  na naszych stołach w postaci  nowalijek.

    Część oficjalna rozpoczęła się o godz. 10.00. Pani Dyrektor Monika Prejzner powitała wszystkich zebranych i przypomniała o tradycjach i zwyczajach związanych z powitaniem wiosny. Pani Dyrektor zachęcała wszystkich do odnalezienia wiosny w nas samych, co wyraża się w pozytywnym myśleniu i otwartym nastawieniu do świata.  

    Na początku części artystycznej wszyscy obejrzeli wystawkę plastyczną pt. „Uśmiechnięta wiosna”. Prace wykonali uczniowie SP w Złotorii i pensjonariusze DPS w Choroszczy.  Potem mali modele i modelki uczestniczący w  pokazie mody wiosennej zachwycili zebranych kreatywnością w przygotowaniu strojów. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swój talent taneczno-muzyczny. Po nim widzowie obejrzeli  dwa spektakle teatralne. Klasa II i III zaprezentowała anglojęzyczne przedstawienie „Czerwony Kapturek”, a uczennice z koła teatralnego w spektaklu „Gadająca mucha” zabrały wszystkich na wiosenną łąkę pełną owadów.

    Po obejrzeniu występów nadszedł czas na wspólne biesiadowanie. Najpierw reprezentanci klas krótko opowiedzieli o przygotowanych przez siebie zdrowych potrawach – sałatkach, kanapkach, szaszłykach i koktajlach owocowo-warzywnych. Na koniec wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej i przystąpili do degustacji wiosennych potraw.

    Uroczystość powitania wiosny  uświadomiła wszystkim, że początek wiosny nie jest jedynie datą w kalendarzu. To przede wszystkim początek zmian w naszym życiu i otwarcie się na nowe wyzwania i drugiego człowieka.

  • W bibliotece wiosna rozkwita poezją i dobrą zabawą!

    W bibliotece wiosna rozkwita poezją i dobrą zabawą!

     

    21 marca wszystkim kojarzy się z nadejściem wiosny. Warto wiedzieć, że tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji uczennice z aktywu bibliotecznego przygotowały bigos…poetycki – z fragmentów wierszy Juliana Tuwima stworzyły własne utwory.

    Uczniów klasy I odwiedził niespodziewany zielony gość.  Pierwszoklasiści w ramach Dnia Nowoczesnych Technologii w Edukacji uczyli się kodować. Najpierw dowiedzieli się, czym jest oś symetrii i korzystając z tej wiedzy dokończyli obrazek. Jak się okazało pod koniec zajęć, na wielkiej macie do kodowania rozsiadła się żaba, oznajmiając nadejście wiosny!

    Czwartkowa długa przerwał upłynęła pod znakiem rywalizacji i dobrej zabawy. Uczniowie,  którzy 21 marca odwiedzili bibliotekę, mogli zagrać w doble, bingo lub wyścigi 
    z kostkami. Wszystkie gry nawiązywały do marcowego święta, gdyż pełne były wiosennych symboli.

     

  • Sztuka aktorska jest najwyższą sztuką, gdyż posługuje się instrumentem najszlachetniejszym - człowiekiem.
             Dnia 13 marca 2019r. dzieci z naszego koła teatralnego udały się do Przedszkola Samorządowego Nr 36 w Białymstoku. Uczennice zaprezentowały przedszkolakom z grupy VIII krótką inscenizację pt. „Gadająca mucha”. To krótkie przedstawienie przeznaczone dzieciom w wieku od 3 do 6 lat było opowieścią o muszce, której nikt nie chciał docenić, dopóki nie pojawiła się mądra ważka...

           Przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na małych przedszkolakach. Dla naszych uczennic był to również wyjątkowy czas, gdyż nic nie uczy tak dobrze dojrzałości, wiary w siebie oraz przełamywania barier, jak bezpośredni udział na scenie przed nieznaną i wymagającą publicznością.
    Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie oraz za słodką niespodziankę, jak również za zaproszenie na kolejny występ.

  • Już wiemy, kto będzie reprezentował gminę Choroszcz na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.

    Już wiemy, kto będzie reprezentował gminę Choroszcz na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.

    Gminny Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane" odbył się 20 marca 2019r. Reprezentaci szkół podstawowych z naszej gminy recytowali utwory o tematyce patriotycznej. Uczciliśmy w ten sposób 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. To był niezwykły, patriotyczny spektakl. Recytatorzy wykazali się dużym talentem. Najlepsi zostali zakwalifikowani do reprezentownia naszej gminy na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.

    Kategoria kl. I-IV

    I miejsce- Weronika Kociakowska SP w Choroszczy

    II miejsce- Filip Dziejma SP w Kruszewie

    III miejsce - Alicja Mieńko- SP w Złotorii

    Wyróżnienie-  Szymon Jakubowski SP w Kruszewie

    Kategoria kl. V-VIII

    I miejsce-  Kinga Jabłońska SP w Złotorii

    II miejsce- Piotr Wrona- SP w Choroszczy

    III miejsce - Emilia Kalicka- SP w Zlotorii

    Wyróżnienie - Aleksandra Jabłońska SP w Złotorii

    Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom.

  • Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji, w naszej szkole

    Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji, w naszej szkole

    21 marca 2019r. Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz drugi organizowało Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji. W tym roku nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Zaczęliśmy już od najmłodszych czyli kl.0, która chociaż nie korzystała z komputera, to jednak rozwijała algorytmiczne myślenie świetnie bawiąc się z użyciem maty kodującej. Dzieci układały drogę pani Wiosny na łąkę, prowadziły żabki do stawu. Uczniowie klasy I mieli już trudniejsze zadanie, ponieważ programowali na macie kodującej online. Ich zadaniem było ułożenie jak najkrótszej drogi z łąki do domu pani Wiosny. Kl.II i III zaprzyjażniła się z robotem Ozobotem. Korzystając z odpowiedich komend ułożyła wiosenną grę dla Ozo, który miał za zadanie dojechać w wyznaczone miejsce. Wszyscy świetnie się bawili, a najważniejsze jest to, że poprzez ten rodzaj zabawy z zastosowaniem nowych technologii, zdobyli wiele umiejętności niezbędnych w dalszej edukacji.

    Zapraszamy do albumu foto

          

  • Miłośnicy polszczyzny 

    Miłośnicy polszczyzny 

     

    Już po raz trzeci w SP w Złotorii odbył się Tydzień Języka Polskiego. Szkolny konkurs o zaszczytny tytuł i statuetkę Miłośników Ojczyzny – Polszczyzny zorganizowany został z okazji Dnia Języka Ojczystego – święta przypadającego 21 lutego.

    W tym roku uczniowie dużo uwagi poświęcili problemowi mowy nienawiści. Samorząd Uczniowski przygotował specjalny materiał pod hasłem: „Celuj dobrym słowem w mowę nienawiści" poświęcony uwrażliwieniu na mowę nienawiści i zagrożenie nietolerancją. Uczniowie wyjaśnili swoim koleżankom i kolegom, czym jest język nienawiści, jak go rozpoznać, do czego może on doprowadzić i jak mu zapobiegać. Po obejrzeniu krótkich filmów wszyscy zgromadzeni w holu szkolnym mogli przekonać się, że często nie widzimy niczego złego w słowach, które wypowiadamy. A każde działanie pozbawione życzliwości, akceptacji i szacunku może stać się niebezpieczne. Oby każdy z nas rozumiał, że odrzucenie nienawiści nie oznacza słabości - wręcz przeciwnie to wielka moc i niezniszczalność. Również zadania konkursowe dotyczyły  przeciwdziałania mowie nienawiści. Klasy starsze przygotowały plakaty, a uczniowie klas I-III – sukienkę balową Kopciuszka „utkaną” z dobrych słów.

    W ramach TJP uczniowie „walczyli z bykami” – klasy młodsze wykonały plakat ortograficzny, a starsi uczniowie brali udział w „bieganym” dyktandzie. Ta forma sprawdzania umiejętności poprawnego pisania wywołała wiele śmiechu i pozytywnych emocji.

    TJP to również świetna okazja do promocji czytelnictwa. W bibliotece zorganizowano „słodkie” wypożyczanie oraz happening słownikowy.

    Jak co roku uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w wykonanie zadań konkursowych. Był to bardzo pracowity czas, ale wszyscy świetnie się bawili w duchu zdrowej rywalizacji i w napięciu oczekiwali na werdykt jury. W tym roku tytuł i statuetkę Miłośników Ojczyzny – Polszczyzny zdobyła klasa II-III. Gratulujemy!

          

    Zapraszamy do albumu foto

  • Pierwsze śniadanie w ramach innowacji SU za nami.

    Pierwsze śniadanie w ramach innowacji SU za nami.

    Zdrowe śniadanie zapewnia koncentrację na lekcjach, energię i dobry humor. Pyszny i samodzielnie wykonany posiłek to najlepszy start na cały dzień w szkole. 22 lutego 2019r. w naszej szkole uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli przygotowywanie smacznych i pożywnych śniadań. W ramach innowacji Samorządu Uczniowskiego tworzyliśmy kompozycje z owoców na gorących gofrach, upiększaliśmy zieleniną kanapki, nadziewaliśmy kolorowe szaszłyki z mozzarellą i zwijaliśmy tortille z łososiem oraz piliśmy świeże soki – a to wszystko w zaledwie 60 minut.

    Szczególnie dziękujemy wszystkim wychowawcom, opiekunom SU, nauczycielom, rodzicom, którzy zaszczycili nas swoja obecnością i pomocą w sprawnym przeprowadzeniu śniadań w naszych klasach. Wszystkie potrawy były wyśmienite i wyglądały fantastycznie w rzeczywistości i na zdjęciach w wyjątkowych kolażach.

    Następne śniadanie zostało przeniesione na dzień 22 marca, wtedy w naszej szkole będziemy obchodzić Pierwszy Dzień Wiosny. Tym razem efekty zostaną zaprezentowane na forum całej szkoły.

    Zapraszamy do albumu foto:)

     

  • Teatr cieni

    Teatr cieni

    Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas młodszych przeżyli wzruszające spotkanie z jedną z najsmutniejszych baśniowych postaci – dziewczynką z zapałkami.  Wszystko za sprawą niezwykłego przedstawiania przygotowanego przez uczennice uczęszczające do działającego w bibliotece klubu czytelniczego „PoczytajMY” . Dziewczyny zdecydowały, żeby baśń Andersena przedstawić w formie teatru cieni. Ta prosta forma teatralna, połączona z elementami pantomimy, nadała znanemu utworowi nową głębię. Młodych widzów urzekła smutna historia ubogiej dziewczynki opowiedziana za pomocą gry świateł i cieni.

  • SELFIE 2019 TECHNOLOGIE CYFROWE W NAUCZANIU I UCZENIU SIĘ

    Szkoła Podstawowa w Złotorii

    Nasza  szkoła wzięła udział w SELFIE. Członkowie kadry kierowniczej szkoły, nauczyciele i uczniowie przekazali informacje na temat wykorzystania technologii cyfrowych w celu poprawy praktyk nauczania i uczenia się.

    Narzędzie SELFIE ma na celu zachęcanie do autorefleksji na temat włączenia technologii cyfrowych w proces nauczania i uczenia się. SELFIE zostało opracowane przez Komisję Europejską wraz z międzynarodowym zespołem ekspertów.

  • II Powiatowy Konkurs Literacko- Informatyczny "Zagubiłem się w Sieci" rozstrzygnięty!

    II Powiatowy Konkurs Literacko- Informatyczny  "Zagubiłem się w Sieci" rozstrzygnięty!
    06.03.2019

    Za nami rozstrzygnięcie drugiej edycji Powiatowego Konkursu Literacko- Informatycznego „Zagubiłem się w Sieci”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 marca 2019 r. w M-GCKiS w Choroszczy.

    Tematyka konkursu dotyczyła tak ważnego problemu, jakim jest bezpieczeństwo w Sieci. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat zagrożeń związanych z Internetem,  a także umiejętnością radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach w Sieci. Prace konkursowe w formie opowiadań, pamiętników, listów zachwyciły jury kreatywnym i oryginalnym ujęciem tematu. Oto laureaci konkursu:

    I miejsce Wiktoria Rodziewicz ZSP w Nowym Aleksandrowie

    II miejsce Angelika Poskrobko- Zespół Szkół w Choroszczy

    III miejsce Dominika Piechowska – ZSP w Fastach

    Wyróżnienie Stanisław Kulesza – ZSP w Nowym Aleksandrowie

    Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Choroszczy Panu Robertowi Wardzińskiemu oraz Kierownik M-GOPS w Choroszczy Pani Małgorzacie Kiryluk za ufundowanie nagród w konkursie. Za pomoc w organizacji uroczystości dziękujemy dyrektorowi M-GCKiS w Choroszczy Panu Przemysławowi Waczyńskiemu.

  • Wiwat Choroszcz Wiwat Niepodległa

     

     19 lutgo 2019r. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotorii

    P. Monika Prejzner

    uczestniczyła w uroczystych obchodach 100 lecia wyzwolenia

    Choroszczy.

  • Akcja charytatywna- Tłusty czwartek

    Akcja charytatywna- Tłusty czwartek

     

    28 lutego 2019r. w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna.Na wszystkich przerwach sprzedawane będą różne słodkości (babeczki, pączki i ciasteczka- 2 zł za sztukę). Dochód ze sprzedaży przeznaczamy

    dla Fundacji

    ,,POMÓŻ IM" Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

    Zapraszamy do wzięcia udziału i złożenia ,,daru serca" na potrzeby dzieci z chorobami nowotworowymi.

     

    Serdecznie dziękujemy.

  • Zabawa karnawałowa kl. 0-III. Bal przebierańców.

    Zabawa karnawałowa kl. 0-III. Bal przebierańców.

    Bal przebierańców to niezapomniana  i od kilku tygodni wyczekiwana zabawa naszych najmłodszych. Bawiliśmy się już od rana. Pomysłowość rodziców i dzieci na stroje karnawałowe przeszła wszelkie oczekiwania. Gościliśmy na balu  księżniczki, rycerzy, Czerwonego Kapturka, policjanta, wiewiórki, dinozaury, wróżki i wiele innych postaci. Podczas tańca nie zabrakło też konkursów i quizów: przejście pod liną, przyklejanie się do podłogi, pokaz tańca, wybór królowej i króla balu, to tylko niektóre z nich.Wszyscy bawili się wesoło i pomimo zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy.  Na koniec zabawy  wszystkie dzieci otrzymały balonowe zwierzątka. 

    To był mile spędzony czas, w serdeczniej i ciepłej atmosferze. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów. Dzięki Waszej pomysłowości dzieci miały udaną zabawę. 

    Zapraszamy do albumu fotograficznegosmiley

  • Dziękujemy

    Dziękujemy

     

     

    Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w akcję "Pola Nadziei".

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Złotorii-dyrektor Monika Prejzner
    Złotoria 159 A

    16-070 Choroszcz

    woj. podlaskie
  • +48 665956218

Galeria zdjęć