13 lutego po południu uczniowie klas starszych spotkali się w szkole na balu walentynkowym. Klasa VIII wykonała przepiękną dekorację. Dyskotekę prowadził Samorząd Uczniowski. Zadbał on o dobrą muzykę, przy której wszyscy wspaniale się bawili. Nie zabrakło też zabaw i tańców integracyjnych, takich jak podaj worek, czy złap sąsiada za uszy lub nos. Wszyscy przybyli uczniowie wspaniale się bawili i nikt nie podpierał ścian. W przerwach tanecznych wszyscy wspólnie pałaszowaliśmy pyszne owoce i chrupki. Samorząd z zebranych pieniędzy zakupił bufet na bal, balony i nowe światła dyskotekowe. Dziękujemy za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu dyskoteki naszym opiekunom i wychowawcom kl. IV, V i VII.
Od 12 stycznia w naszej szkole na holu stała Skrzynka Walentynkowa, do której można było wrzucać swoje kartki z życzeniami lub wyznaniami przyjaźni i miłości. W dniu Św. Walentego 14 lutego kartki zostały doręczone do adresatów. Wśród kartek w tym roku nie zabrakło miłych życzeń dla naszych wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły.
W ramach akcji organizowanej w kl. I-IV pod hasłem "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" zorganizowano konkurs na karmnik. Uczniowie, a także rodzice i dziadkowie bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie i wspólnymi siłami wykonali pomysłowe i ciekawe karmniki. Komisja konkursowa oceniała oryginalność projektu, trwałość materiału i funkcjonalność. Wybór był niezwykle trudny, bo wszyscy wykonali prawdziwe arcydzieła. Oto wyniki:
I miejsce Michał Jarosz- kl.III
II miejsce Gabriela Pogorzelska- kl. IV
III miejsce Patryk Kowalski- kl. I
Wyróżnienie otrzymali: Emil Mierzejewski, Natalia Sosnowska, Szymon Roszkowski, Nicola Zembko, Mateusz Jackowski, Natalia Jabłońska
Dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy pomogli swoim pociechom w wykonaniu zadania konkursowego. Mamy pewność, że ptaki przetrwają trudną i długą zimę, a nasze dzieci potrafią pomagać.
Drodzy Rodzice!
Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
i ponadgimnazjalnych, które są dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce Rekrutacja 2019/20
https://www.gov.pl/web/edukacja
oraz na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku w zakładce Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020:
https://www.kuratorium.bialystok.pl/
W razie pytań czy niejasności dotyczących rekrutacji można się także zgłaszać do pedagoga szkolnego Małgorzaty Czulewicz.
Głównym celem DBI jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Nasze działania w szkole podzielone zostały na kilka etapów. Dzieci kl. I- III obejrzały kreskówki przedstawiające niebezpieczne sytuacje, które mogą się zdarzyć w Internecie.. Nauczyły się jak reagować w razie zagrożenia. Rozwiązywały krzyżówki i quizy, utrwalając tym samym zdobytą wiedzę. Uczniowie klas starszych na lekcjach informatyki dyskutowali, które zachowania w Internecie są właściwe, a które nie. Stworzyli Regulamin Internauty, który zobowiązali się przestrzegać. Na koniec obejrzeli film i wskazali niewłaściwe zachowania. W trakcie rozmowy udzielali rad, jak należy postąpić w sytuacji zagrożenia.
Pomimo, iż DBI dobiegły końca , to tematyka cyfrowego bezpieczeństwa jest nadal aktualna. Warto poświęcić czas temu zagadnieniu np. na godzinach wychowawczych.
Pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019 to już historia, która niebawem znajdzie się na kartach szkolnej kroniki.
Z dużym optymizmem i satysfakcją należy przyjąć wysokie wyniki nauczania, które z każdym rokiem są coraz lepsze.
Najwyższą średnią ocen ze wszystkich przedmiotów uzyskała klasa VIII- 4,63 drugie miejsce osiągnęła klasa IV- 4,33 a trzecie klasa V- 4,20
Najwyższą średnią w szkole w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 uzyskała uczennica klasy V- Oliwia Zembko- 5,33 drugie miejsce uczennica kl. VI Katarzyna Łuksza -5,10 trzecie miejsce uczeń kl. VIII- Maciej Rojecki – 5,07.
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratuluję, życzę im jeszcze wyższych wyników na koniec roku szkolnego. Analiza ocen zachowania za I semestr roku szkolnego 2018/2019 budzi radość i zadowolenie, że nasza wspólna praca wkładana w wychowanie dzieci przynosi pozytywne i wymierne efekty
Dziękuję uczniom, którzy każdego dnia udowadniali, że są coraz bardziej dorośli i odpowiedzialni. Pokazywali też, że potrafią sprostać coraz większym wymaganiom, które stawia przed nimi szkoła i czekająca ich przyszłość. Zdobytych ocen i odniesionych sukcesów – serdecznie im gratuluję. Pragnę wyrazić wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, wysiłek codziennej pracy, za dbanie o edukację naszych wychowanków jak i ich bezpieczeństwo. Dziękuję im za podejmowanie inicjatyw tych drobnych i tych dużych, które składają się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Składam słowa uznania i podziękowania wszystkim rodzicom, którym leży na sercu dobro naszej szkoły i są jej oddanymi przyjaciółmi. Dziękuję za Waszą pracę społeczną i zaangażowanie w sprawy szkoły, otwartość na jej potrzeby, za dobre słowa i docenienie naszego wkładu i pracy na rzecz waszych dzieci – naszych uczniów. Dyrektor szkoły Monika Prejzner |
|
W drugim półroczu zmienił się plan zajęć lekcyjnych
dla kl. IV-VIII. Sprawdź w zakładce- Plan lekcji.
W II semestrze w naszej szkole będzie realizowana innowacja z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - „Śniadanie w szkole”.
Cele:
Podczas trwania innowacji w szkole w ostatni piątek nauki każdego miesiąca od godz. 8.00-9.00 uczniowie kl. I-VIII wraz z wychowawcą przygotowują zdrowe śniadanie. Zadaniem klas jest zaplanowanie, przyrządzenie i wspólne zjedzenie zdrowego śniadania. Wychowawca rozdziela zadania do wykonania dla uczniów swojej klasy. Liczy się kreatywność i pomysłowość potraw. Realizację innowacji opisują i fotografują opiekunowie SU. W dniu przeprowadzenia innowacji zajęcia dydaktyczne będą rozpoczynać się od godz. 9.00. Lekcje będą skrócone o 5 minut.
Na czym polega nowatorstwo
Możliwość :
Najbliższe śniadanie w szkole odbędzie się w piątek 22 lutego 2019 r. o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału w śniadaniu szczególnie Rodziców. Życzymy dużo kreatywności i zabawy w planowaniu i przygotowywaniu pierwszego posiłku..
Hasło: Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności
Cele główne Kamapnii ZTU
- wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów,
- edukacja uczniów w obszarze samopoznania w zakresie talentów, zainteresowań, pasji,
- ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych,
- kształtowanie wśród uczniów oraz ich rodziców umiejętności dostrzegania własnych zalet, mocnych stron i ograniczeń,
- wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych.
Mija pierwszy tydzień ferii. Nasi uczniowie odpoczywają, korzystając z uroków zimowej aury, tymczasem w naszej szkole trwają prace remontowe. Wszystko to dzięki dobrze zorganizowanej współpracy. Rada Rodziców pod przewodnictwem P. Katarzyny Ostrowskiej w grudniu 2018r. zorganizowała warsztaty bożonarodzeniowe. W miłej i serdecznej atmosferze rodzice i nauczyciele wykonali stroiki i przepiękne ozdoby choinkowe. We współpracy z proboszczem naszej parafii rodzice zorganizowali kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na remont sali lekcyjnej. Jak zawsze mieszkańcy Złotorii i okolic okazali się niezawodni i wsparli swoimi datkami ten szczytny cel. Zebrane fundusze pozwoliły na zakup materiałów budowlanych, a brygada remontowa z gminy Choroszcz oraz pracownicy naszej szkoły wykonali pracę. Wspólnym efektem naszych działań jest pięknie wyremontowana sala lekcyjna. Ale to nie wszystko! Udało się również pozyskań meble do pracowni matematycznej. Dyrektor szkoły we współpracy z rodzicami sprawnie zorganizowała transport i już nowe wyposażenie jest w klasie. Będzie to dużą niespodzianką dla naszych uczniów.
22 stycznia 2019r. odbyły się uroczystości patriotyczno- religijne związane z obchodami 156. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Po mszy świętej wszyscy udali się na Miejsce Pamięci Narodowej zwane „Szubienicą” przy ul. Kruszewskiej w Choroszczy, gdzie zostały złożone wieńce i kwiaty. Dyrektor Szkoły Podstwowej w Złotorii P. Monika Prejzner złożyła pod pomnikiem symboliczną wiązankę.
Dnia 18 stycznia odbyły się uroczyste obchody Święta Dziadków. Ktoś powie: „Cóż, coroczna impreza - występy uczniów, laurki, słodki poczęstunek, banał”. Jednak dla uczniów i pracowników naszej szkoły to spotkanie ma szczególne znaczenie.
W dzisiejszym pędzie życia, gdzie rodzice często nie mają czasu na prawdziwe wychowywanie swoich dzieci, ten obowiązek (a może przyjemność) spada na naszych kochanych bliskich. To Dziadek i Babcia są często głównymi przewodnikami po życiu młodego człowieka - uczą rozróżniać dobro i zło, pokazują jak kochać i jak być kochanym, uśmiechają się i wspierają, gdy trudności piętrzą się, a łzy kręcą w oczach. Oni zawsze mają czas i cierpliwość, kochają swoje wnuki miłością bezwarunkową i pozwalają budować własną wartość i poczucie szczęścia.
Dziękujemy Wam - Babcie i Dziadkowie za to, że jesteście, że możemy się wciąż od Was uczyć tego, co w życiu najważniejsze - prawdziwej miłości.
18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Nie jest to jednak przypadkowa data. Właśnie 18 stycznia, 137 lat temu (1882 rok) urodził się Alan Aleksander Milne - twórca uwielbianego przez miliony,sympatycznego Kubusia Puchatka.
Z tej okazji działające w aktywie bibliotecznym uczennice z klas IV i V przygotowały i przeprowadziły zajęcia czytelnicze w zerówce. Dziewczynki przybliżyły przedszkolakom informacje o Dniu Kubusia Puchata i A.A. Milne, a następnie przeczytały samodzielnie napisane zagadki o bohaterach jego powieści.
Później dzieci wysłuchały opowieści o przygodach sympatycznego misia. Na urodzinowym spotkaniu nie mogło zabraknąć tortu. Przedszkolaki umieściły na nim świeczki i swoje życzenia dla Puchatka.
Opisywane działania przeprowadzone zostały w ramach projektu profilaktycznego wdrażanego od grudnia w naszej bibliotece. Jego realizacja możliwa jest dzięki wsparciu
ze strony Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy.
14 stycznia w naszej szkole odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. ,,Wesołą nowinę bracia słuchajcie…’’. Gospodarzami muzycznego wydarzenia byli członkowie koła muzycznego, którzy w tym roku zaprosili całą społeczność szkolną do wspólnego zaśpiewania kilku polskich kolęd i pastorałek. Wspólne śpiewanie świątecznych pieśni o Bożym Narodzeniu jeszcze raz przypomniało nam polską tradycję przy wigilijnym stole oraz magiczną atmosferę minionych świąt.
Na scenie wystąpiła również Oliwia Zembko, uczennica klasy V, która zajęła III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Kruszewie. Gratulujemy!
4 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy. Podczas tej wizyty mieszkańcy DPS mieli okazję obejrzeć przygotowane przez dzieci jasełka.
Przedstawienie oraz zaangażowanie naszych uczniów dostarczyło wielu wzruszeń, a także zachęciło wszystkich widzów do aktywnego udziału poprzez wspólne kolędowanie.
Podziękowaniom nie było końca, a najlepszą oceną naszego pobytu jest zaproszenie do ponownej wizyty. Na zakończenie udaliśmy się na słodki poczęstunek.
Mile spędzony czas w Domu Pomocy Społecznej na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach. Przekonaliśmy się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć o trudach codziennego dnia.
Witamy w Nowym 2019 Roku!
Nasi uczniowie otrzymali dużo prezentów od Mikołaja.
W nowym roku czekają na nich stoły do towarzyskich gier zręcznościowych- piłkarzyki- gra ufundowana przez OSP w Złotorii, stół do cymbergaja ufundowany przez anonimowego sponsora oraz pomoce dydaktyczne i wiele gier planszowych.
Życzymy dobrej zabawy podczas przerw!
21 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Złotorii odbyły się jasełka. W pięknie udekorowanym holu zebrali się goście, nauczyciele i uczniowie. Dzieci z klas: V, VI i VII zaprezentowały oryginalną wersję przyjścia na świat Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była znanymi kolędami w przepięknych aranżacjach w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Następnie zebrani goście udali się na szkolną wigilię. Wspólne świętowanie było akcentem do wprowadzenia w cudowny, świąteczny nastrój.
W ramach Kampanii Pola Nadziei w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z Kołem Wolontariatu organizuje zbiórkę rzeczową, która będzie trwała do 20 grudnia 2018r. Rzeczy będą przekazane fundacji "POMÓŻ IM" dla dzieci z chorobami nowotworami i hospicjum dla dzieci w Białymstoku.
Rodziny fundacji potrzebują:
– czystej pościeli, nowych kołder i poduszek;– nowych ręczników;– środków czystości oraz kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji niemowląt, pieluch, chusteczek nawilżonych;– żywności z długą datą przydatności;– nowych zabawek, materiałów plastycznych, gier edukacyjnych, książek dla dzieci;Za każdy Dar Serca podopieczni fundacji serdecznie dziękują.
Andrzejki to czas radości i zabaw. Jak co roku w naszej szkole samorząd uczniowski zorganizował w dniu 28 listopada dyskotekę z poczęstunkiem dla uczniów kl.IV-VIII . Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość zawodową i wziąć udział w różnych zabawach andrzejkowych. Tak więc każdy uczestnik imprezy z zaciekawieniem czekał na ich wyniki. Katalog propozycji był obszerny i bogaty, a każdy chętnie próbował swoich sił. Wszyscy świetnie bawiliśmy się w takt dyskotekowej muzyki. Był też czas na odpoczynek przy pysznych sokach i pączkach. Nasz DJ Natalia Jackowska zadbała, aby na naszej imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów i trafiła w gusta starszych jak i młodszych uczestników zabawy. Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę taneczną w karnawale.
Uczniowie z klas VI i VII wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Celem projektu było popularyzowanie wiedzy na temat Programu Polska Wschodnia oraz uświadomienie uczniom, jakie korzyści płyną z inwestycji współfinansowanych z Funduszy Europejskich.
Na przeprowadzanych w ramach akcji zajęciach uczniowie pracowali na materiałach przygotowanych przez organizatora – obejrzeli krótki film i przeczytali komiks o inwestycjach zrealizowanych w pięciu wschodnich województwach. Następnie uczniowie rozwiązywali zadanie konkursowe. Zwycięzcy otrzymali nagrody – bony podarunkowe.
Dnia 20 listopada 2018 w Szkole Podstawowej w Złotorii w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" odbył się "Bal witaminki". Impreza została przygotowana przez szkolnych koordynatorów akcji - panią Renatę Łuksza i Joannę Lawrenty. Nasuwa się pytanie, co wspólnego może mieć promowanie czytelnictwa wśród dzieci, a upowszechnianie nawyku jedzenia warzyw i owoców. Otóż ma! Zarówno jedno, jak i drugie należy propagować wśród uczniów i rodziców. Niby wszyscy o tym wiemy, a jednak w praktyce jest z tym bardzo różnie. W literaturze dziecięcej można znaleźć mnóstwo inspiracji - choćby w cudownych wierszach Jana Brzechwy. Zatem te dwie rzeczy – czytanie i zdrowe odżywianie - można jak najbardziej ze sobą połączyć, o czym przekonali się uczniowie klas O-III naszej szkoły. Wesoła zabawa zaczęła się krótką pogadanką na temat zdrowego stylu życia. Potem były liczne konkursy, zabawy, a także konsumpcja wyłącznie zdrowych produktów. Walorem estetycznym imprezy bez wątpienia były różnokolorowe i pomysłowe stroje uczniów przygotowane wspólnie z rodzicami. Na naszym balu gościliśmy roztańczone truskawki, wirujące marchewki, apetyczne winogrona, smakowite wisienki i wiele, wiele innych warzyw oraz owoców. Bawiliśmy się wyśmienicie! Zatem polecamy udany przepis na długie, jesienne wieczory: kochani rodzice, przy kiści winogron lub salaterce startej marchewki, czytajcie swoim dzieciom bajki, wiersze, opowieści, bo naprawdę warto!