Nawigacja

  • Narodowe Święto Niepodległości w Złotorii

    11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność, męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Niech postawy tych, którzy oddali życie za Ojczyznę będą dla nas wzorem, gdyż  wolność nie została nam dana raz na zawsze, stale musimy o nią zabiegać i o nią się starać.

    Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918r.  cała społeczność wsi Złotoria uroczyście obchodziła Święto Niepodległości.  To ważny i szczególny dzień, a przede wszystkim okazja, aby  cała społeczność mogła stworzyć piękną patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoja dumę z   bycia Polakami. 

    Z tej okazji 11 listopada 2019r. w Kościele pw. Św. Józefa  odbyła się uroczysta msza z udziałem przedstawicieli Biura Poselskiego Kazimierza Mieczysława Baszko, strażaków z OSP w Złotorii, uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Złotorii oraz mieszkańców wsi. Po nabożeństwie uczniowie zaprezentowali patriotyczny spektakl, w którym  wybrzmiały piękne, polskie wiersze  mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest Ojczyzna, utwory mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.  W imieniu Posła Kazimierza Mieczysława Baszko,  p. Jolanta Dworakowska- Dojlida odczytała list okolicznościowy.

     Na zakończenie uroczystości delegacja z Biura Posła oraz dyrektor SP w Złotorii Monika Prejzner wraz z uczniami  złożyli wieńce przy tablicy pamiątkowej poświęconej Sybirakom.

  • Bierzemy udział w akcji edukacyjnej- Dzieci uczą rodziców

  • Ocalić od zapomnienia- Pomnik ku czci żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920r.

    Od kilku lat uczniowie naszej szkoły wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Złotorii opiekują się Pomnikiem ku czci poległych żołnierzy z 1920r.

    To grób bezimiennych żołnierzy, którzy walczyli  o wolną Polskę. Chcemy, żeby pamięć o nich przetrwała. Ta niezwykła lekcja historii kształtuje u dzieci poczucie tożsamości narodowej, rozbudza uczucia patriotyczne, uczy szacunku i miłości do Ojczyzny. 

    Jak co roku uczniowie zadbali o porządek w miejscu czci. Delegacja z Biura Poselskiego Mieczysława Kazimierza Baszko, przedstawiciele OSP w Złotorii oraz uczniowie naszej  szkoły z wyrazami szacunku i hołdu tym, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny, złożyli kwiaty pod pomnikiem. 

  • Dzień Edukacji Narodowej

     

    Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której mieliśmy zaszczyt gościć Mieczysława Kazimierza Baszko - Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Roberta Wardzińskiego - Burmistrza Choroszczy, Sebastiana Ptaszyńskiego -Radnego Powiatu Białostockiego, Ireneusza Jabłońskiego - Radnego Gminy Choroszcz,  Bogusława Samsela  - Proboszcza Parafii pw. Świętego Józefa w Złotorii oraz przedstawicieli gminy, Radę Rodziców i mieszkańców Złotorii.

    Spotkanie było okazją do podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za ich zaangażowanie w pracę, wyrozumiałość i życzliwość. Burmistrz Choroszczy i Dyrektor szkoły wyróżnili niektórych nauczycieli wręczając  im nagrody. Życzenia   wszelkiej radości, pomyślności i nieustającej pasji w wykonywanej codziennie pracy złożyła w imieniu rodziców i dzieci Katarzyna Ostrowska – Przewodnicząca Rady Rodziców.

    Podczas uroczystości,  Poseł Mieczysław Baszko , w imieniu Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina, przekazał  na ręce Dyrektora Szkoły Podstawowej w Złotorii,  Moniki Prejzner,  biało-czerwoną flagę i list gratulacyjny. Dyrektor zapewniła, że flaga będzie wykorzystywana podczas najważniejszych uroczystości szkolnych:

    - To ważna chwila…i wielki zaszczyt otrzymać flagę od Premiera Rzeczpospolitej Polskiej. Będzie wywieszana z dumą podczas szkolnych uroczystości i traktowana z szacunkiem.

    Uroczystość uświetnił koncert muzyczny zespołu „Rytmy Czasu” pod kierunkiem Jerzego Tomzika oraz spektakl muzyczno –teatralny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

             Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości spotkali się na wspólnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

     

  • Pola Nadziei

    8 października uczniowie SP w Złotorii z koła wolontariatu uczestniczyli w inauguracji X Edycji Kampanii ,,Pola Nadziei”. Spotkanie odbyło się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Zorganizowała je fundacja ,,Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Hasłem tegorocznej jubileuszowej kampanii są słowa: Jesteśmy sobie potrzebni.

    Pola Nadziei to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. W programie uroczystości było: przypomnienie działań Pól Nadziei 2018/19, przedstawienie programu akcji 2019/20, dyskusja z udziałem publiczności na temat domowych hospicjów, symboliczne sadzenie pierwszych cebulek tuż obok urzędu.

    Akcja rozpoczyna się jesienią, gdy sadzone są cebulki kwiatów, a kończy się kwestą wiosenną, kiedy żonkile zakwitną.

    Nasza szkoła po raz trzeci bierze udział w tej pięknej i szlachetnej inicjatywie. Podczas inauguracji przedstawiciele naszej szkoły odebrali materiały edukacyjne i pakiety cebulkowe. Żeby te cebulki mogły zakwitnąć potrzebujemy waszych rąk i naszej wspólnej pracy. Stwórzmy nasze wspólne Pola Nadziei.

  • CODEWEEK w naszej szkole

    Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie  dzieciom, młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz zmotywowanie do wspólnej nauki. Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny biorą udział w takim wydarzeniu.  W tym roku zaczęliśmy od najmłodszych. Klasa 0 i kl. I-III programowały trasę dla Ozobota, szukały algorytmu w życiu codziennym. Uczniowie kl. IV tworzyli  gry w znanym im Scratchu. Wszystkie działania zgłosiliśmy na specjalnie przygotowanej platformie i staliśmy się Ambasadorami Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszym kraju. Za udział w tej inicjatywie uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdające ich umiejętności.

  • Pielgrzymka do Płonki Kościelnej

     

    W sobotę 28 września 2019 roku wolontariusze z naszej szkoły udali się do Matki Bożej Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. W tym roku pielgrzymowaliśmy autokarami z powodu brzydkiej aury pogodowej. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta sprawowana w sanktuarium przez diecezjalnego dyrektora Caritas ks. dr Andrzeja Mikuckiego i asystentów kościelnych Szkolnych Kół Caritas. Podczas Eucharystii młodzi wolontariusze zawierzyli swoją działalność, opiekunów i podopiecznych opiece Matki Boskiej Płonkowskiej.

    Po Mszy Świętej na pielgrzymów czekał ciepły poczęstunek. Po posiłku wszyscy wolontariusze włączyli się we wspólną zabawę. Coroczna pielgrzymka jest dla młodych ludzi doskonałą okazją do gorliwej modlitwy i duchowego umocnienia. Wspólne przebywanie łączy się z niezapomnianymi wrażeniami, oderwaniem od codziennych obowiązków i skupieniem na sprawach naprawdę ważnych.

  • Sprzątanie Świata

    Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia brzmiało: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Dnia 26 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotorii zaangażowali się w tę akcję.

    Akcję rozpoczęła krótka opowieść ekologiczna w wykonaniu uczennic uczęszczających na koło teatralne. Uczniowie mogli wysłuchać również wystąpienia młodej aktywistki przemawiającej na szczycie ONZ w Stanach Zjednoczonych i obejrzeć krótki film edukacyjny zrealizowany przez Fundację WWF pt. „Punkt krytyczny – świadoma konsumpcja”.

    Następnie dzieci wraz z opiekunami wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i zestaw worków udali się na sprzątanie najbliższej okolicy.

    Wesoła gromada uprzątnęła miejsca najczęściej uczęszczane: ulicę, drogę wyjazdową ze wsi, „czarną drogę” oraz teren szkolny. „Śmieciowe” zbiory były dużo skromniejsze niż przed kilku laty i pojawił się problem….badawczy. Padła pierwsza hipoteza – jesteśmy bardziej świadomi ekologicznie i zwracamy większą uwagę na estetykę otoczenia. Po chwili pojawiło się drugie przypuszczenie- ktoś nam pomagał. Problemu nie rozstrzygnięto, może wyjaśni to kolejne sprzątanie? Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przyłączyli się do ekologicznej inicjatywy i posprzątali tereny przy posesjach.

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, pozwala na lepsze rozumienie otaczającej  rzeczywistości.

    Uczniowie klas 0-III, nauczyciele i biblioteka szkolna zorganizowali akcję, której celem było zachęcanie do codziennego czytania Wiadomo, że nawyki kształtujemy od najmłodszych lat, dlatego zaprosiliśmy na uroczyste czytanie przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola im. Jana Pawła II w Choroszczy/ oddział w Złotorii.

    Obchody Dnia Głośnego czytania połączyliśmy z udziałem dzieci w konkursie „Gang Słodziaków”. Wykorzystaliśmy  książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków". Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Uczniowie, którzy najlepiej opanowali technikę czytania prezentowali fragmenty książki. Dodatkowym elementem zachęcającym do słuchania były maskotki Świeżaków, świetne znane wszystkim dzieciom. Następnie uczniowie klas I-III otrzymali karty systematycznego czytania. Zadaniem, każdego dziecka jest czytanie minimum 10 minut dziennie. Na  wytrwałych czekają nagrody. Po zakończonej uroczystości akcja czytelnicza przeniosła się do biblioteki szkolnej, gdzie podczas kolejnych przerw lekcyjnych uczniowie mogli czytać wybrane przez siebie pozycje.

    Dziękujemy naszym uczniom,  którzy pięknie interpretowali  czytane  teksty: Aleksandrze Miastkowskiej z kl. II, Hubertowi Miastkowskiemu z kl. II, Nacoli Zembko z kl. III, Bartłomiejowi Kalickiemu z kl. III, Jakubowi Miastkowskiemu z kl. III oraz Alicji Mieńko i Gabrieli Pogorzelskiej z kl. VI.

    Mamy nadzieję, że poprzez organizację takich akcji rozbudzimy wśród dzieci zamiłowanie do czytania i pokażemy, że czytanie  to świetny sposób na  spędzanie wolnego czasu.

  • Dzień Ziemniaka

    Dnia 17.09.2019r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemniaka. W atmosferze radości  uhonorowaliśmy to  warzywo, które od setek lat gości na stołach Polaków w formie różnorodnych potraw.

                  Tego dnia bohaterem wszystkich działań był ziemniak. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wykonania  za pomocą ziemniaczanych stempli pracy plastycznej pt. „Ziemniaczany ludek”.  Na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe, m.in. bieg z ziemniakiem na łyżce, sadzenie i zbieranie ziemniaków. Następnie dzieci wysłuchały krótkiej bajki o ziemniaku i pogadanki o długiej historii tego warzywa w Polsce oraz tradycjach ludowych związanych z jesiennymi zbiorami ziemniaków. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat ziemniaczanych  potraw oraz kreatywnością podczas projektowania z figur geometrycznych maszyny do zbierania ziemniaków.

                     Zwieńczeniem dnia było ognisko. Wszyscy ze smakiem zajadali się pieczonymi ziemniakami.

  • WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

    WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

    Uroczystości szkolne rozpoczynamy Mszą Świętą, która odbędzie się 2.09.2019r. o godz. 8.00 w naszym kościele parafialnym. Dalsza część spotkania odbędzie się o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Złotorii. Serdecznie zapraszamy! Do miłego zobaczenia!

  • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

     

    Najlepsze klasy w szkole 

    1 miejsce klasa VIII - średnia ocen 5,32

    2 miejsce klasa IV - 4,43

    3 miejsce klasa V - 4,39

    Najlepsi uczniowie:

    Piotr Miastkowski kl. VIII - średnia klasy 5,5

    Aleksandra Jabłońska kl. VIII, Maciej Miastkowski kl. VIII i Maciej Rojecki kl.VIII - 5,44

    Oliwia Zembko kl. V - 5,42

    Nagrodę SUPER UCZEŃ otrzymała Oliwia Zembko kl. V

    Nagrodę SUPER ABSOLWENT otrzymała Aleksandra Jabłońska kl. VIII

    Zapraszmy do albumu fotograficznego na pełną relację z tej uroczystości.

    Oto najlepsi uczniowie naszej szkoły począwszy od kl.0 do kl. VIII

  • Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec"

    Projekt edukacyjny pt. „Szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego” wykonali uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Złotorii. Głównym jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, które służą identyfikacji narodowej i kulturowej oraz przygotowują do życia w społeczeństwie.

    Realizację projektu rozpoczęła wycieczka edukacyjna klas V-VIII do Warszawy szlakiem bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka, zorganizowana 3 kwietnia br. Przybliżyła ona uczniom miejsca, wydarzenia oraz postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również pozwoliła poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców.

    Na trasie zwiedzania znalazły się miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu, opisane w książce: Plac Unii Lubelskiej – gdzie została namalowana przez Rudego słynna kotwica na Pomniku Lotnika, Krakowskie Przedmieście – gdzie miała miejsce najgłośniejsza akcja Małego Sabotażu, czyli usunięcie niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika, Ulica Podwale – i opisany w książce pomnik Jana Kilińskiego, Plac Marszałka Piłsudskiego, Ogród Saski, Plac Małachowskiego – gdzie nastąpiło zerwanie hitlerowskich flag z Gmachu „Zachęty”. Dzięki zwiedzaniu Warszawy z przewodnikiem, uczestnicy wycieczki przypomnieli sobie plan oraz przebieg Akcji Pod Arsenałem, czyli brawurowego odbicia z niemieckiego transportu więźniów z Pawiaka, w tym Janka Bytnara „Rudego”; poznali również akcję zabicia Franza Kutchery – zwanego „katem Warszawy”. Ponadto zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsce nauki bohaterów lektury, czyli dzisiejsze Liceum im. Stefana Batorego. Odwiedzili także Cmentarz Powązki Wojskowe – miejsce wiecznego spoczynku „Zośki”, „Alka” i „Rudego” oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego oraz innych bohaterów, którzy zginęli w czasie niemieckiej okupacji. Zobaczyli również miejsce, w którym pochowany został wybitny młody poeta Krzysztof Kamil Baczyński.

    Po powrocie z wycieczki uczniom starszych klas zostały przydzielone zadania, które wykonywali podzieleni na trzy grupy. Końcowym efektem pracy uczniów był reportaż składający się z trzech części, przedstawiony 1 czerwca 2019r. – w dniu podsumowania projektu

    Realizacja projektu „Szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego” stała się podróżą do innego świata. Dzięki wspólnej pracy, uczniowie przenieśli się w inną epokę, by poznać bohaterstwo młodych ludzi brutalnie rzuconych w wir wojny, którzy wiedzieli, czym jest honor, braterstwo i śmierć za ojczyznę, jednocześnie pragnących żyć, jak wszyscy młodzi ludzie w wolnym kraju. Głęboko w świadomości naszej młodzieży utkwiły słowa, że warto dobrze się uczyć, żeby mieć lepsze życie.

    ***

    Wyjazd w ramach projektu pn. „Szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego” został dofinasowany w wysokości 50% dzięki Programowi Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz oraz założeń kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019 realizowanych w Gminie Choroszcz przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy

    Zapraszamy do albumu foto na pełną relację z projektu.

  • Piknik Rodzinny- 9 czerwca 2019r.

    W niedzielne przedpołudnie, 9 czerwca 2019 r. w naszej szkole  odbył się Piknik Rodzinny.  Celem festynu była integracja  uczniów, nauczycieli i rodziców oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

                Piknik stał się okazją do zaprezentowania występów artystycznych naszych uczniów,
    Imprezę uświetniły występy.  „Zeróweczka” przedstawiła inscenizację „Głodna gąsienica”, klasa I zatańczyła z szarfami i wstążkami.  Uczennice i uczniowie uczęszczający na koło teatralne przedstawili inscenizację „Bajeczki z morałem”.  Występ muzyczny przygotowali również uczniowie ósmej klasy. Odbył się również Konkurs Informatyczny „Programowanie Wizualne”.  Nie zabrakło  akcentów sportowych:. m.in. rzut kaloszem, wyścig rowerowy, strzał do bramki.

    Na pikniku wystąpił również zespół „Galaxy” działający przy Miejskiej Orkiestrze Dętej w Białymstoku. Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji: stoisko z grami, malowanie twarzy i portretów, dmuchańce, animacje i zabawy, wata cukrowa, pokaz baniek mydlanych
    Amatorzy grilla mieli możliwość zjedzenia pieczonej kiełbaski. Piknikowe menu uświetniły domowe wypieki przygotowane przez rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Nad całością imprezy czuwała Pani Monika Prejzner  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotorii.

                Ogromną rolę w przygotowaniach do pikniku odegrali nasi wspaniali rodzice, którzy włożyli niemałą pracę i zaangażowanie, co pozwoliło na zorganizowanie tegorocznego festynu rodzinnego. Jak udana to była impreza, niech świadczą uśmiechy naszych dzieci, które zobaczyć można w galerii na stronie internetowej naszej szkoły.

                Pani Monika Prejzner Dyrektor SP w Złotorii oraz Rada Rodziców  składają serdeczne podziękowania dla sponsorów wydarzenia a także wszystkim osobom, które wsparły organizację pikniku za pomoc, życzliwość, zrozumienie, hojność i ofiarność.

    ALUTRAST Producent Stolarki Aluminiowej .  Grzegorz Roszkowski

    Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Złotorii.  Krzysztof Wiśniewski

    Kamieniarstwo KASTOM

    BRAMBUD  mgr inż. Adam J. Miastkowski

    Bank Spółdzielczy w Białymstoku. Oddział w Choroszczy

    Firma Schenker  sp.zo.o

    Firma Gold . Michał Czerwiński

    Firma Gizo. Grzegorz Niewiński

    Kabo sp.j. Zakład mięsny. Borowik A., Karpieszuk W.

    Salon Fryzjerski PASTELLE . Edyta Skwira

    Andzik Sklep Serwis – Quady, Skutery, Rowery

    Burmistrz Choroszczy Pan Robert Wardziński

    Miejsko –Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy
     

    Zabawa była przednia, a najważniejsi uczestnicy imprezy – dzieci – szalały podczas zabaw, konkursów i innych, przygotowanych specjalnie na ten dzień, atrakcji.

     

  • PIKNIK RODZINNY

  • Rada Rodziców zorganizowała Dzień Dziecka- Dziękujemy:)

  • Poznajemy Operę i Filharmonię Podlaską. Musical Księga Dżungli.

  • Fort Hantajo - niezwykła podróż w czasie

  • Wycieczka rowerowa

    23 maja 2019 r. uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Parku Linowego Jeroniki k. Łysek. 

     

     

    Głównym celem wyjazdu była integracja i zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. Najpierw uczniowie pokonali trasę ze szkoły do Parku o długości ok. 12 km rowerami. W trakcie postoju w Choroszczy rozwiązywali zadania z gry terenowej. Podczas pobytu w parku młodzi ludzie mogli po specjalistycznym szkoleniu sprawdzić swoje siły w pokonywaniu różnych tras linowych oraz wpinać się na ściankę o wysokości 7,5 m. Wspólnie uczestniczyli w ognisku z kiełbaskami, jedli pyszne gofry, a przed powrotem odpoczywali w hamakach. Wszyscy bezpiecznie wrócili rowerami do Złotorii. Polecamy serdecznie Park Linowy w Jeronikach wszystkim miłośnikom świetnej zabawy. Wycieczkę zorganizowali opiekunowie samorządu uczniowskiego.

     

     

  • I miejsce w Powiatowym Turnieju BRD

    26.04.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyły się Eliminacje Powiatowe XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    W Turnieju uczestniczyły drużyny szkół podstawowych z: Turośni Kościelnej, Złotorii, Suraża, Juchnowca Górnego, Tykocina, Obrubnik, Poświętnego oraz Choroszczy. Łącznie w zawodach uczestniczyło 13 drużyn (44 zawodników).

    klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa I:

    I miejsce – Szkoła Podstawowa w Złotorii

    klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych – grupa I:

    I miejsce – Łukasz Sadowski (Szkoła Podstawowa w Złotorii)

    III miejsce – Przemysław Jabłoński (Szkoła Podstawowa w Złotorii)

    W dniu 14.05.2019 r. Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, gościła uczestników XLII Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych grupa I – uczniowie w wieku 10-12 lat. W Turnieju rywalizowało ze sobą 14 czteroosobowych drużyn z Województwa Podlaskiego.Szkoła Podstawowa w Złotorii zajęła 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, z czego jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Złotorii-dyrektor Monika Prejzner
    Złotoria 159 A

    16-070 Choroszcz

    woj. podlaskie
  • +48 665956218

Galeria zdjęć