Oczekiwania_Spoleczne_-_Inicjatywa_-_wspieranie_Aktywnos__ci_Fizycznej_-_sposobem_na_dobre_zdrowie_dzieci_i_mlodziez__y.doc
"KOCHASZ SPORT?
INSPIRUJESZ INNYCH DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ?
DOŁĄCZ DZIŚ DO NASZEJ EKIPY I ZDOBĄDŹ FINANSOWANIE SWOJEGO POMYSŁU.
Najlepsze projekty zostaną wsparte grantami finansowymi o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. Rejestracja do programu potrwa do 18 października 2015 r. Środki na granty pochodzą z Fundacji Coca-Cola (The Coca-Cola Fundation).
Jak wzmiankowaliśmy wcześniej na Wasze Projekty czekamy do 18 października 2015 r. - szczegóły pod: http://sportsupport.edu.pl/newsletter/docs/newsletter/68/index.html
Fundacja - przypomina, że na polu kontaktów z LIDERAMI - ANIMATORAMI - działa non profit "
W naszym mniemaniu proponowana wyżej Inicjatywa - par excellence - koresponduje z wytycznymi "Narodowego Programu Zapobiegania Nadwadze i Otyłości oraz Przewlekłym Chorobom Niezakaźnym poprzez Poprawę Żywienia i Aktywności Fizycznej na lata 2007-2011"
Zachęcamy do zapoznania się z treścią rzeczonego Programu oraz z zasadami naszej wieloletniej działalności.
Główny Wnioskodawca:
"Sport Support" Fundacja Aktywności Fizycznej i Zdrowia
01-498 Warszawa, ul. Podmiejska 3,
lideranimator@samorzad.pl
e-mail: lideranimator@sportsupport.edu.pl
www.sportsupport.edu.pl
Współwnioskodawca:
Osoba Prawna
Szulc-Efekt sp z o.o.
KRS: 0000059459
www.gmina.pl www.samorzad.pl
Kapitał Zakładowy: 222 000,00 pln
Komentarz do wniosku - Uzasadnienie - Osnowa:
Jak wykazują kontrole NIK:
W Polsce przybywa dzieci dotkniętych problemem nadwagi i otyłości. Już 18 proc. uczniów zmaga się z tym narastającym problemem cywilizacyjnym.
Zdaniem wnioskodawców - jednym ze sposobów przeciwdziałania tym zjawiskom - jest promowanie aktywności fizycznej, etc
Współwnioskodawca (podmiot zewnętrzny w stosunku do Głównego Wnioskodawcy) - pro forma podpisał - niniejszy wniosek - bezpiecznym kwalifikowanym podpisem elektronicznym (w załączeniu stosowne pliki) - choć według aktualnego orzecznictwa brak podpisu elektronicznego nie powoduje bezprzedmiotowości wniosku, stosownie do orzeczenia: Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie I OSK 1277/08. Podkreślamy jednocześnie, iż przedmiotowy wniosek traktujemy jako próbę usprawnienia organizacji działania Jednostek Administracji Publicznej - w celu lepszego zaspokajania potrzeb ludności w szczególności dzieci i młodzieży. Do wniosku dołączono plik podpisany bezpiecznym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zawiera on taką samą treść, jak ta która znajduje się w niniejszej wiadomości e-mail. Weryfikacja podpisu i odczytanie pliku wymaga posiadania oprogramowania, które bez ponoszenia opłat, można uzyskać na stronach WWW podmiotów - zgodnie z ustawą, świadczących usługi certyfikacyjne.
Jeszcze raz zaznaczamy, że Współwnioskodawca nie występuje w roli Pełnomocnika - lecz jedynie w roli Współwnioskodawcy.
Duża ilość powoływanych przepisów prawa w przedmiotowym wniosku, wiąże się z tym, że chcemy uniknąć wyjaśniania intencji i podstaw prawnych w rozmowach telefonicznych - co rzadko, ale jednak, ciągle ma miejsce w przypadku nielicznych JST.
Jeżeli JST nie zgada się z powołanymi przepisami prawa, prosimy aby zastosowano podstawy prawne akceptowane przez JST.
Dobro Petenta i jawność życia publicznego jest naszym nadrzędnym celem, dlatego staramy się również upowszechniać zapisy Ustawowe dotyczące Wnioskowania. Kwestie te Ustawodawca podkreślił i uregulował w art. 63 Konstytucji RP: "Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej." oraz w art. 54 ust. 1 Konstytucji RP "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Z kolei w art. 241 KPA Ustawodawca zachęca do aktywności obywatelskiej, "Przedmiotem wniosku mogą być w szczególności sprawy ulepszenia organizacji, wzmocnienia praworządności, usprawnienia pracy i zapobiegania nadużyciom, ochrony własności, lepszego zaspokajania potrzeb ludności."
Pamiętajmy również o przepisach zawartych m. in.: w art. 225 KPA: "§ 1. Nikt nie może być narażony na jakikolwiek uszczerbek lub zarzut z powodu złożenia skargi lub wniosku albo z powodu dostarczenia materiału do publikacji o znamionach skargi lub wniosku, jeżeli działał w granicach prawem dozwolonych. § 2. Organy państwowe, organy jednostek samorządu terytorialnego i inne organy samorządowe oraz organy organizacji społecznych są obowiązane przeciwdziałać hamowaniu krytyki i innym działaniom ograniczającym prawo do składania skarg i wniosków lub dostarczania informacji - do publikacji - o znamionach skargi lub wniosku."
Eksperci NIK piszą: "Niewielka liczba składanych wniosków o udzielenie informacji publicznej, liczba skarg złożonych do WSA, jak również liczba pozwów złożonych do sądów rejonowych, świadczyć może o braku zainteresowania w egzekwowaniu powszechnego prawa do informacji publicznej. Z drugiej strony, realizację tego prawa utrudniają podmioty zobowiązane do pełnej przejrzystości swojego działania, poprzez nieudostępnianie wymaganej informacji publicznej" [Protokół pokontrolny dostępny w sieci Internet: LBY-4101-09/2010]. Mamy nadzieję, zmienić powyższą ocenę, być może nasz wniosek choć w niewielkim stopniu – przyczyni się do zwiększenia tych wskaźników.
Sygnalizujemy, że do wniosku dołączono plik podpisany bezpiecznym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zawiera on taką samą treść, jak ta która znajduje się w niniejszej wiadomości e-mail. Weryfikacja podpisu i odczytanie pliku wymaga posiadania oprogramowania, które bez ponoszenia opłat, można uzyskać na stronach WWW podmiotów - zgodnie z ustawą, świadczących usługi certyfikacyjne.