Koło informatyczne

W tym roku pracujemy w App Inventor. Jest to  narzędzie zaproponowane przez Google, które pozwala nam tworzyć aplikacje na platformę Android. Wszystkie działania podejmujemy korzystając z przeglądarki internetowej i tam też możemy sprawdzić naszą aplikację korzystając z emulatora lub telefonu.  Pracujemy także w  edytorze  Quizizz. Ta część zajęć pozwala  utrwalać wiedzę z różnych przedmiotów tworząc np. quizy matematyczno- przyrodnicze, historyczne, ortograficzne i inne. Wszystko zależy od pomysłu dzieci. Oczywiście nadal programujemy w Scratch i Kodu Game Lab tylko na wyższym poziomie. Umiejętności zdobyte w ubiegłym roku pozwolą nam tworzyć bardziej złożone skrypty.

Zapraszam do kolejnej edycji konkursu - Programowanie wizualne.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu w języku programowania wizualnego Scratch gry komputerowej lub quizu wiedzy z wybranej dziedziny. Konkurs odbędzie się w maju 2018r.

05 kwietnia 2017- "Szkolny Konkurs Programowania".

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęli  Maciej Rojecki i Maciej Miastkowski kl. VI (Scratch)

I miejsce Hubert Borowski kl. V (Kodu Game Lab)

II miejsce Piotr Miastkowski kl. VI (Kodu Game Lab)

III miejsce Oliwier Ostrowski  kl. IV (Kodu Game Lab)

Wyróżnienie:

Przemysław Jabłoński kl. IV i Miłosz Miastkowski kl. V