Technologie z klasą- program

Technologie z klasą I-III projekt

"Ozoboty do roboty"

W tym roku uczniowie kl II i III poznają czym jest Internet i jakie korzyści i zagrożenia ze sobą niesie.

Internet stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Szybki rozwój nowych technologii oraz coraz większa rola mediów społecznościowych w naszym życiu sprawia, że coraz częściej kształtują one i wpływają na nasze relacje z innymi ludźmi. Internet niesie ze sobą wiele korzyści ale i  zagrożeń. Uczniowie klasy VII przystapili do realizacji projektu "Technologie z klasą". W pierwszej części  projektu uczyliśmy się jak zadbać o swój wizerunek w Sieci oraz w jaki sposób reagować na cyberprzemoc. Druga część przed nami- Lekcje programowania.

Tematy z I części programu:
 Temat zajęć: Jak zadbać o swój wizerunek w Sieci?

Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się, czym jest wizerunek online i jak świadomie i odpowiedzialnie go kształtować. Pracując w grupach sprawdzą, jak tworzyć wizerunek w Internecie i dbać o jego bezpieczeństwo. Dowiedzą się także, jakie konsekwencje wynikają z tworzonego niewłaściwego wizerunku w sieci.

Część II programu: w trakcie realizacji

4 scenariusze lekcji z programowania w JavaSricpt.

1. Co kryje w sobie język HTML i do czego służy?
  3. Jak zaprogramować własny szyfrator?
  4. Jak udoskonalić program szyfrujący?