O mnie Religia kl. I-IV Religia kl V-VIII Album fotograficzny Plan lekcji ( zdalny) dla klasy VII Religia kl. 0 WDŻ Wolontariat

Anna Cackowska

Drodzy uczniowie

Podręczniki w roku szkolnym 2019/2020:

Klasa I - „Żyjemy w Bożym świecie” wyd. Jedność

Klasa II – „Idziemy do Jezusa” wyd. Jedność

Klasa III – „Jezus jest z wami” wyd. Jedność

Klasa IV - „Miejsca pełne BOGActw” – wyd. Jedność

Informacja do rodziców uczniów klasy III

Na końcu podręcznika do religii znajdują się pytania katechizmowe. Proszę, aby dzieci uczyły się tych prawd, a rodzice stawiali oceny ołówkiem. Proszę ćwiczyć z dziećmi próbną spowiedź. Zachęcam również do codziennego rachunku sumienia i wspólnej modlitwy. Wkrótce prześlę kolejne informacje. Pozdrawiam

Klasa II Tematy do realizacji

Temat 32 str. 66-67 Niedziela Palmowa( kto nie ma ćwiczenia w domu niech przepisze temat do zeszytu i narysuje palmę)

Temat 33 str. 68-69 Wielki czwartek- dzień Mszy Świętej i Kapłaństwa ( kto nie ma ćwiczenia w domu niech przepisze temat do zeszytu i narysuje kielich, hostię i chleb)

Klasa III Tematy do realizacji

Temat 38 str. 92-93 ,,Bierzcie i jedzcie, to jest ciało Moje"- ustanowienie Eucharystii ( proszę uzupełnić ten temat w ćwiczeniach)

Temat 39 str. 94-95 Mój czynny i świadomy udział we Mszy Świętej" ( proszę uzupełnić ten temat w ćwiczeniach i nauczyć się części Mszy Świętej)

Zachęcam do powtarzanie katechizmu i wspólnej modlitwy rodzinnej. Pozdrawiam Anna Cackowska

Klasa IV Tematy do realizacji

Temat 42 Wieczernik- ofiara z samego siebie

Podręcznik str. 98-99, ćwiczenie str. 86-87

Temat 43 Ogród Oliwnej- najtrudniejsza modlitwa

Podręcznik str.100-101, ćwiczenie str.88-89

Proszę uzupełnić te tematy w ćwiczeniach na podstawie wiadomości z podręcznika

Zachęcam do wspólnej modlitwy rodzinnej i życzę miłej pracy. Pozdrawiam Anna Cackowska

Klasa I Tematy do realizacji

Temat 35 Staramy się być lepsi str. 72-73

Proszę odpowiedzieć albo przeczytać dzieciom historię Zacheusza. Ewangelia św. Łukasza rozdział 19, wersety od 1 do 10. Proszę uzupełnić temat w ćwiczeniach.

Temat 36 Radośnie witamy Chrystusa Króla- Niedziela Palmowa str. 74-75

Proszę przeczytać fragment ewangelii św. Jana z rozdziału 12, wersety 12-15 o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Proszę uzupełnić temat w ćwiczeniach. Kto nie ma ćwiczeń niech narysuje palmę w zeszycie.

Zachęcam do codziennej modlitwy rodzinnej. Pozdrawiam i życzę miłej pracy. Anna Cackowska