Drodzy Rodzice i Uczniowie
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 2 września 2024r. Uroczystość rozpoczynamy mszą świętą o godz. 8.00 w naszym kościele parafialnym. Około godz. 9.00 spotykamy się na placu przed szkołą. Po części oficjalnej zapraszamy do klas na spotkanie z wychowawcami.
Punkt Przedszkolny- p. Magdalena Kalicka sala nr 1
kl. 0- p. Renata Łuksza sala nr 2 zerówka
kl.1- p. Iwona Roszkowska sala nr 11
kl.2 - p. Bożena Kropiewnicka sala nr 12
kl.3- p. Joanna Lawrenty sala nr 3
kl.4- p. Magdalena Bielenia sala nr 8
kl.5- p. L.Gudel sala nr 6
kl.6- p. Anna Radziszewska sala nr 4
kl.7- p. Monika Prejzner sala nr 7
kl.8- p. Dorota Czaplińska sala nr 9
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Złotorii, w trosce o wszechstronny rozwój swoich uczniów, od wielu lat pod koniec roku szkolnego organizują wycieczki do znanych i ciekawych miejsc w Polsce. Cieszą się one dużą popularnością. Poznaliśmy już wiele zakątków polskiej ziemi.W trakcie wyjazdów dzieci uczą się poprzez zabawę, współpracują i integrują się. W tym roku wybraliśmy się do Farmy Iluzji. To wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych. Edukacja podana w przyjaznej formie. Muzeum Iluzji, Latająca Chata Tajemnic, Zakręcony domek to tylko niektóre z atrakcji. Bawiliśmy się doskonale.
Poniżej list, który otrzymaliśmy od MARSZAŁEKA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
Białystok, 3 czerwca 2024 r.
Szanowni Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia, Drodzy Uczniowie!
Gratuluję otwarcia kompleksu sportowego oraz placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Złotorii. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji. Do Was, moi drodzy, młodzi Przyjaciele, kieruję serdeczne słowa zachęty, abyście jak najczęściej korzystali z tych urządzeń sportowych i rekreacyjnych. Niech nowy kompleks sportowy i plac zabaw będą dla Was miejscem do rozwijania sportowej pasji oraz zabaw z rówieśnikami. Życzę również, aby oddawane dzisiaj do użytku boisko sportowe i bieżnia lekkoatletyczna pomyślnie służyły rozwijaniu aktywności sportowej i fizycznej wszystkim mieszkańcom Złotorii.
Z pozdrowieniami,
Łukasz Prokorym Marszałek Województwa Podlaskiego
To wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.
Egzamin ósmoklasisty to pierwszy w Twojej karierze edukacyjnej ważny sprawdzian wiedzy. Nic dziwnego, że może powodować u Ciebie poczucie niepokoju, niepewności, pustki w głowie, pogorszenia pamięci, trudności w koncentracji uwagi i podejmowaniu decyzji, a także kłopoty ze snem. Nie trać głowy. Pamiętaj: stres nie jest taki straszny. Nie jest ani dobry ani zły. To my nadajemy mu znaczenie. Jeśli nie radzimy sobie z nim – jest zły. Ale jeśli go pokonujemy – może być dobry. Stres może dodać nam sił, może zmobilizować nas do dalszego działania i być motorem naszych sukcesów.
Zapraszam do zapoznanie się z zaleceniami CKU „Jak sobie radzić ze stresem egzaminacyjnym”:
https://drive.google.com/file/d/1F71CWJFyFUz3e9WRpGlXDZANVOcFJ24n/view?usp=sharing
"Z miłości do siebie samego, troszcz się o człowieka, zwierzęta, rośliny, wody i powietrze, aby Ziemia nie została ich pozbawiona”
św. Franciszek z Asyżu,
patron ekologów
22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. W ten sposób ludzie, którym nie są obojętne losy naszej planety, chcą wyrazić protest przeciwko dalszemu procesowi niszczenia. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Wielu gatunkom grozi wyginięcie i jest to często następstwem nieprzemyślanych działań . Zadaniem dorosłych jest kształcenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan najbliższego otoczenia. Naszej szkolnej społeczności też nie jest to obojętne, dołożyliśmy do tego „małą cegiełkę” sprzątając pobliskie tereny.
W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę. Jest to program opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. W ramach działań wychowawczych została wykonana autodiagnoza środowiska szkolnego. Wyniki tej diagnozy posłużyły do podjęcia szereg działań profilaktycznych, za które zostaliśmy uhonorowani Certyfikatem.
Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę została opracowana przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Projekt realizowany przez IPZIN nosi tytuł: Popularyzacja wyników innowacyjnych badań naukowych opartych na modelu profilaktyki zintegrowanej i ich zastosowań praktycznych wśród nauczycieli, wychowawców oraz psychologów i pedagogów jako metoda skutecznego przeciwdziałania pogorszeniu kondycji psychicznej nastolatków na skutek epidemii COVID-19.
Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę realizuje cele i zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego. Jej zadaniem jest wzmocnienie naturalnych zasobów odporności (osobistych, rodzinnych i środowiskowych) i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi.
Celem ogólnym Nawigacji w każdą pogodę jest poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia (w tym m.in. przemocy, korzystania z substancji psychoaktywnych, uzależnieniom behawioralnym). Cel ten jest realizowany poprzez: zmotywowanie uczniów do ćwiczenia sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych; wzrost kompetencji rodziców i nauczycieli w zakresie wspierania uczniów, poprawę klimatu szkoły.
W realizację programu zaangażowani byli uczniowie klas 5-8, rodzice i nauczyciele.
Jury w składzie: Anna Charabin (przewodnicząca komisji, reprezentująca Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy), Elwira Rudzińska (Szkoła Podstawowa w Choroszczy) oraz Justyna Papież (Szkoła Podstawowa w Złotorii), po wysłuchaniu wszystkich wystąpień przyznało nagrody i wyróżnienia:
Kategoria klas I-III
Wyróżnienie: Jan Charytoniuk (SP Choroszcz)
Kategoria klas IV-VI
18.03.2024r w świetlicy szkolnej miało miejsce autorskie spotkanie Pani Katarzyny Janowicz – Timofiejew, pisarki tworzącej przepiękne teksty dla najmłodszych. Autorka opowiedziała o swojej twórczości i przeczytała fragmenty bajek o zwierzętach. Dzieci chętnie wdały się w rozmowę z autorką, było dużo pytań, wspólnej zabawy, autentycznego zaciekawienia. Na koniec spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek z wyjątkowym autografem.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
W naszej szkole przez cały tydzień świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klasa I-VII na lekcjach języka polskiego próbowali swych sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej, frazeologizmów. Były więc: rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, ukryte słowa, łamańce językowe, rymy, biegane dyktanda. Uczniowie klas starszych wykonali plakaty promujące nasz ojczysty język. Wszyscy spisali się znakomicie.
Dnia 12.02.2024r w naszej szkole odbyły się warsztaty szydełkowania, które poprowadziła Pani Margarita Święcka. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak prawidłowo trzymać szydełko, jak dobrać rozmiar szydełka do włóczki i dlaczego jest to takie ważne, jak również poznali podstawowe ściegi szydełkowe. W trakcie trwania warsztatów uczniowie mieli możliwość zakupu maskotek wykonanych przez Panią Święcką. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec uczniowie podziękowali za mile spędzony czas i zaprosili na kolejne spotkanie.
09.01.2024 odbył się „Konkurs piosenki angielskiej”.
Śpiewać każdy może. Chętne dzieci z klas 0-3 zaprezentowały piosenki o tematyce zimowej w języku angielskim. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu i ambicji. To dodatkowa praca wymagająca wysiłku i odwagi. Dziękujemy za udany koncert.
Zapraszamy do kolejnej edycji za rok.
Jedną z bożonarodzeniowych tradycji jest wysyłanie kartek ze świątecznymi życzeniami. By zachęcić uczniów do jej podtrzymywania, nasza szkoła przystąpiła do akcji wymiany kartek z uczniami innej placówki. Piąto- i szóstoklasiści na lekcjach techniki wykonali piękne kartki, które zostały wysłane do ich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej (gmina Szumowo). Sami również otrzymali od nich pocztówki ze świątecznymi życzeniami.
22 grudnia 2023 roku, w ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną w naszej szkole odbyły się Jasełka. Nie było to tradycyjne przedstawienie. Przewodnią myślą były wartości zawarte w wielu baśniach i bajkach, które uczą, że dobro zawsze zwycięża nad złem. Widzowie mogli przenieść się w świat lubianych i dobrze znanych wszystkim postaci za bajek. Przybyły one do lichej stajenki, aby oddać pokłon Dzieciątku. Jedni składali dary, a inni obietnice poprawy. Na scenie pojawili się: Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Czerwony Kapturek, Kopciuszek i inni. Entuzjazm i żarliwość małych aktorów w połączeniu z naturalnym wdziękiem były głównymi atutami tego przedstawienia. Ciekawe stroje i rekwizyty, scenigrafia, śpiew kolęd i pastorałek wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój. Aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Pani Dyrektor i zaproszeni goście życzyli wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Po przedstawieniu uczniowie z wychowawcami udali się na spotkania opłatkowe do swoich klas.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla swoich pociech oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.
DO SIEGO ROKU!
13 grudnia w naszej szkole zorganizowaliśmy Kiermasz Charytatywny w ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei". Dochód pozyskany z tego przedsięwzięcia przeznaczyliśmy na potrzeby dzieci z chorobami nowotworowymi. Wolontariusze z naszej szkoły przygotowali świąteczne kartki i słodkie pierniczki.
Mogli wykazać się swoimi talentami, połączyć przyjemne z pożytecznym.
W działaniu tym jak zwykle wspierali nas rodzice i nauczyciele. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, otwarte serce i każdą złotówkę.
Świąteczne kiermasze charytatywne już na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły.
Pamiętajmy o tym, że pomagając innym człowiek staje się lepszy, bo może dać cząstkę siebie bardziej potrzebującym.
Czyniącym dobro - dziękujemy!!!
12 grudnia drugoklasiści i ich rodzice uczestniczyli w rodzinnych warsztatach bożonarodzeniowych. Spotkanie było doskonałą okazją, by poczuć klimat zbliżających się świąt i miło spędzić czas. Uczestnicy wykazali się kreatywnością - wykonali piękne ozdoby, które będą oryginalną dekoracją każdego domu.