Nawigacja

  • „Cukierki” w Szkole Podstawowej w Złotorii

    W dniu 16 grudnia 2024 roku uczniowie klas I-IV brali udział w  warsztatach profilaktycznych „Cukierki" przeprowadzonych przez Panią Patrycję Bochenko - certyfikowaną specjalistkę ds. realizacji programu. 

    Program Cukierki podejmuje tematykę profilaktyki uzależnień. W centrum jego oddziaływań profilaktycznych są dzieci na najniższym etapie kształcenia. Zajęcia prowadzone w ramach programu oparte zostały na bajce Agnieszki Grzelak pt. „Cukierki”, której kolejno prezentowane fragmenty stanowią zaproszenie do podjęcia dyskusji na trudne dla dzieci tematy związane z substancjami uzależniającymi. W programie „Cukierki” dominują urozmaicone, aktywizujące uczniów metody pracy takie jak: burza mózgów, pantomima, zabawy ruchowe, dyskusja oraz techniki plastyczne.

    Główne cele programu „Cukierki” to:

    - przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających
    i zagrożeń z nimi związanych;

    - rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;

    - kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;

    - nauka podstaw asertywnych względem osób nieznajomych;

    - nauka współpracy jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym;

    - rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego, jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

    Uczniowie, zgodnie z założeniami programu  kształtowali postawę dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Zaproponowane aktywności podczas warsztatów angażowały uczniów w zabawę, uczyły empatii, nabywania umiejętności społecznych i rozwijania pozytywnej solidarności grupowej.  Program ma charakter wychowawczy, co przekłada się na ogromne znaczenie profilaktyczne o charakterze uprzedzającym. Atrakcyjna forma zajęć bardzo podobała się uczniom, którzy w nich  aktywnie uczestniczyli.  Program ten odznacza się dużą skutecznością oddziaływań i jest rekomendowany jest przez PARPA.

    Realizacja programu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego
    w Choroszczy w ramach działań Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

    Koordynatorem szkolnym działań wychowawczo-profilaktycznych byłą pedagog Małgorzata Czulewicz.

  • Świąteczny kiermasz

    Grudzień to wyjątkowy miesiąc, pełen ciepła i radości, a wszystko to za sprawą Bożego Narodzenia. Dlatego też Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało bożonarodzeniowy kiermasz na rzecz chorych dzieci. To już czwarta akcja charytatywna w tym roku szkolnym w ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei". Od kilku lat niestrudzenie niesiemy pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom współpracując z białostocką Fundacją "Pomóż Im ". Na naszym kiermaszu sprzedawaliśmy przede wszystkim pierniki oraz różne świąteczne upominki. Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom i ich Rodzicom za przygotowanie świątecznych wypieków. Kupującym dziękujemy za hojność I otwarte serca. Nasze działania nie byłyby możliwe beż Waszego wsparcia i zaangażowania. Serdecznie dziękujemy, że znowu byliście z nami.

  • Zbiórka charytatywna

    Zakończyliśmy nasz udział w kolejnej akcji charytatywnej. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę artykułów higienicznych dla ciężko chorych dzieci będących pod opieką Fundacji "POMÓŻ IM". Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wsparcie, za to, że mogliśmy liczyć na Wasze otwarte serca, które tak pięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi. 

  • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele szkoły!

  • Konkurs Piosenki Angielskiej – magia świątecznych melodii

    18.12. 2024 odbył się wyjątkowy Konkurs Piosenki Angielskiej, który wprowadził społeczność szkolną w prawdziwie świąteczną atmosferę. Na scenie zaprezentowali się utalentowani uczniowie z klas 1-3 oraz zerówki, wykonując znane anglojęzyczne utwory świąteczne, takie jak „Jingle Bells”, „Snowflake” czy „Last Christmas”.

    Występy młodych artystów wzbudziły zachwyt zarówno wśród jury, jak i publiczności. Komisja konkursowa, oceniając uczestników, zwracała uwagę na poprawność językową, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Każdy z występów był nagradzany gromkimi brawami i szerokimi uśmiechami widzów. Podczas finału wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz symbolicznymi upominkami.

    Organizacja konkursu nie byłaby możliwa bez zaangażowania nauczycieli języka angielskiego oraz rodziców, którzy wspierali młodych wykonawców w przygotowaniach.

    Konkurs Piosenki Angielskiej po raz kolejny udowodnił, że nauka języków obcych może być przyjemnością i wspaniałą przygodą. Występy uczą współpracy, budują pewność siebie a także wzmacniają poczucie własnej wartości. Dzięki tej inicjatywie cała społeczność szkolna mogła poczuć magię świąt, a w sercach uczestników na długo pozostaną wspomnienia pełne emocji, radości i wspólnego świętowania.

    Magdalena Bielenia

    Magdalena Kalicka

  • Integracyjny WF – Świąteczna Misja!

    11 grudnia 2024 roku o godzinie 10:00 wzięliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu online – Integracyjnym WF. Wydarzenie, zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, zgromadziło młodych uczestników z całej Polski, łącząc ich we wspólnej zabawie i aktywności fizycznej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął @UNICEFPoland.

    Pod okiem Kasi Kozikowskiej, paralimpijki, wyruszyliśmy w świąteczną misję pełną ruchu, uśmiechu i radości. Program był wypełniony energetycznymi ćwiczeniami i zadaniami ruchowymi, które udowodniły, że aktywność fizyczna może łączyć ludzi, niezależnie od barier i ograniczeń. Kasia Kozikowska swoim entuzjazmem i zaangażowaniem inspirowała wszystkich uczestników, pokazując, jak wiele radości może przynieść ruch.

    Integracyjny WF okazał się wielkim sukcesem. Nasi uczniowie razem z uczestnikami z całej Polski  podejmowali kolejne wyzwania, a atmosfera była wypełniona świątecznym ciepłem i poczuciem wspólnoty. Była to nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale także do budowania mostów między uczestnikami z różnych środowisk.

    #IWF2024 #BeActive #IWFPoland #IWFPoland2024 #IntergacyjnyWF

    @fundusz.pfron @Fundacja V4Sport @UNICEFPoland @Akademia Krokieta i Lamy @Stowarzyszenie Jesteśmy dla Was  @SzkolnyZwiązekSportowy"Dolny Śląsk" #SzkolnyZwiązekSportowyZarządKrajowy

     

    CERTYFIKAT DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZŁOTORII

    Certyfikat(1).pdf

     

  • Pomaganie jest fajne

     

    Cały listopad i początek  grudnia był pracowitym czasem dla Koła Wolontariatu SP w Złotorii. Wykonywaliśmy ozdoby bożonarodzeniowe, które zostały dostarczone do Fundacji "Pomóż Im " i sprzedane na świątecznym kiermaszu w Białymstoku. Pozyskane środki zasilą budowę hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci  w Sochoniach.

    Wiele osób zaangażowało się w to przedsięwzięcie. Dołączyli do nas inni uczniowie, rodzice, nauczyciele a nawet babcie. Były kartki świąteczne, choinki, gwiazdki, wieńce, stroiki i bombki. Zresztą zerknijcie na fotki, jak dużo tego było...

    Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali. W każdą własnoręcznie wykonaną ozdobę wpleciona była życzliwość  i serdeczność.

    Za Waszą otwartość, wrażliwość i wielkie serce 

    DZIĘKUJEMY!!! ❤️

  • mikołajki

    6 grudnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwie świąteczną krainę. Mikołajkowo ubrani uczniowie wraz z nauczycielami przystroili klasy i choinki oraz zadbali o wyjątkową atmosferę pełną radości i uśmiechu. W trakcie dnia nie zabrakło wymiany drobnych prezentów. 

    Największą atrakcją dnia była wizyta samego Świętego Mikołaja. Dziękujemy Radzie Rodziców, że zaprosiła tak wyjątkowego gościa, którego obecność osłodziła wspólne świętowanie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali również wesołe gry i zabawy, które sprawiły, że ten dzień był pełen dobrej zabawy i świątecznego nastroju.

    Mikołajki to wyjątkowy czas w naszej szkole – pełen radości, wzajemnej życzliwości i wspólnego przeżywania magii świąt. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzone chwile!

  • „Debata” – program profilaktyczny

     

    4 grudnia 2024 roku w naszej Szkole zrealizowany był rekomendowany program profilaktyczny „Debata”. W programie wzięło udział 23 uczniów klas V-VIII.  Realizacja programu obejmowała cykl 3 godzin lekcyjnych. „Debata” to program o charakterze  profilaktycznym, prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów. W Szkole Podstawowej w Złotorii program ten prowadził Pan Jarosław Jatel, pedagog, animator kultury, ale także artysta kabaretowy znany z Kabaretu Widelec. Zajęcia prowadzone były w  sposób interesujący i zrozumiały dla młodzieży. Metody pracy stosowane podczas zajęć skłaniały uczniów do aktywnego angażowania się w przebieg warsztatów. Szkolenie  poruszało tematykę uzależnienia od alkoholu oraz innych substancji aktywnych. Młodzież poznała mechanizmy uzależnienia, konsekwencje jakie niesie zbyt wczesne sięganie po używki. Uczniowie uświadomili sobie, że warto promować zdrowy styl życia oraz doskonalić postawę asertywną, która jest szczególnie ważna w sytuacji nacisków środowiskowych (zwłaszcza presji rówieśniczej).  Dobra, sprawdzona profilaktyka jest istotna, gdyż daje możliwość zdobycia przez młodych ludzi wiedzy i uświadamia im skalę i powagę zagrożeń jakie niesie za sobą wczesna inicjacja związane za środkami psychoaktywnymi. A zadaniem szkoły jest wyposażyć uczniów właśnie w taką wiedzę, zgodnie z myślą ,,lepiej zapobiegać jak leczyć”. W programie wykorzystano metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego.

    Dziękujemy Pani Małgorzacie Kiryluk, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w  Choroszczy oraz Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc w sfinansowaniu programu.

     

  • Warsztaty sensoryczne

    5 grudnia 2024r. dzieci z przedszkola, klasy 0 oraz klas 1-3 miały okazję uczestniczyć w warsztach sensorycznych. Warsztaty sensoryczne to doskonała okazja, aby maluchy mogły rozwijać swoje zmysły – dotyk, wzrok, słuch, smak i węch. Dzieci w wieku przedszkolnym  i szkolnym uczą się poprzez doświadczanie, a zajęcia sensoryczne stymulują ich ciekawość oraz kreatywność. To była świetna zabawa.

  • Miesiąc dobroczynności 

     

    27 listopada w naszej szkole odbył się Andrzejkowy Kiermasz Słodkości zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Wolontariusze pod nadzorem i czujnym okiem rodziców wypiekali babeczki, rogaliki, ciasta i ciasteczka. Pyszności te były chętnie kupowane przez całą społeczność szkolną. Zebrane środki w kwocie 810zł przekażemy na budowę hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci. Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za wielkie serce i poświęcony czas. Po raz kolejny udowodniliście, że można na Was liczyć. Spisaliście się na medal! 

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    15 listopada 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To niezwykłe święto matematyki, podczas którego uczniowie w radosny sposób przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia, biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach edukacyjnych. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zdobycia odznaki eksperta tabliczki mnożenia, zdając krótki test ze znajomości tabliczki mnożenia. Wszyscy z zaangażowaniem wypełniali zadania i świetnie się bawili, ucząc się jednocześnie. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wywołały w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą, co sprawia, że matematyka staje się bardziej atrakcyjna i dostępna. Pamiętamy, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie i jest częścią codziennych wyzwań.

  • Dzień Książkowego Misia

    W naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Książkowego Misia, który był wyjątkową okazją do wspólnej zabawy, nauki i promocji czytelnictwa wśród dzieci.

    Najmłodsi uczestnicy, czyli przedszkolaki z zerówki, przynieśli ze sobą swoje ulubione pluszowe misie. Spotkanie rozpoczęło się od czytania przez nauczycielkę zabawnych opowiadań o misiach, które wywołały wiele śmiechu. Następnie dzieci, wraz ze swoimi przytulankami, odtańczyły radosny taniec.

    Uczniowie klasy III mieli okazję bliżej poznać postać kultowego Misia Uszatka. Nauczycielka przeczytała im wybrane opowiadania autorstwa Czesława Janczarskiego, dzięki czemu dzieci mogły odkryć ciepły i pełen przygód świat bohatera. Na zakończenie każdy uczeń wykonał kolorowankę przedstawiającą Misia Uszatka, co było doskonałą okazją do rozwijania kreatywności.

    Dzień Książkowego Misia w naszej szkole przypomniał, jak ważne jest czytanie książek od najmłodszych lat. Wspólne słuchanie i zabawa z książkowymi bohaterami rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i budują więź z literaturą. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!

     

  • Puchata radość- warsztaty

             Dnia 25 listopada  w naszej szkole odbyły się warsztaty z żywymi zwierzętami pod nazwą ,,Puchata Radość”. Odwiedziły nas: szynszyl, króliki oraz mała owieczka, jednak największą atrakcją była alpaka. To wspaniałe doświadczenie edukacyjne i terapeutyczne. Dzieci wchodzą w interakcję ze zwierzęciem poprzez ćwiczenia zaczerpnięte z alpakoterapii. Karmią marchewką i oczywiście przytulają się do miękkiej wełny. W trakcie tej fascynującej lekcji przyrody była również przestrzeń do zrobienia wyjątkowych zdjęć. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach. Najmłodsi mogli dotknąć prawdziwej wełny, pogłaskać i policzyć króliki. Dowiedziały się również o tym, jak bardzo te stworzenia są delikatne i bezbronne oraz jak należy się o nie troszczyć. Na koniec warsztatów dzieci otrzymały obrazek z konturem alpaki i  wełnę czesankową do stworzenia swojej własnej pamiątki.

  • Światowy Dzień Cukrzycy

    14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Niestety ta choroba dotyka coraz szersze rzesze ludzi, w tym również dzieci. Z tego względu w klasie zerowej i oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia, podczas których dzieci  zostały zapoznane z tą podstępną chorobą - jej symptomami oraz sposobami radzenia sobie z tym schorzeniem.

  • Święto Niepodległości

    W dniu 12.11.2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, który pozwolił zgromadzonym uczniom i nauczycielom nie tylko świętować ten wyjątkowy dzień, ale także przypomnieć sobie historię, która stoi za wolnością naszego kraju.

    Na kilka dni przed obchodami szkoła zmieniła swój wygląd - korytarze ozdobiono biało- czerwonymi kotylionami, pojawiły się symbole narodowe oraz zdjęcia bohaterów walki o Polskę. Poszczególne klasy miały swój wkład w przygotowania: uczniowie wykonywali plakaty, recytowali wiersze, prowadzili panele dyskusyjne zaprezentowane na uroczystym apelu. W przygotowania do wydarzenia zaangażowani byli nauczyciele historii i języka polskiego. To oni przygotowali scenariusz apelu, pomagali uczniom w próbach.

    Uroczystość zaczęła się o godzinie 9.00. Szkolny hol uroczyście udekorowany w narodowe barwy zapełnił się uczniami i nauczycielami. Po odśpiewaniu hymnu zaprezentowano scenariusz słowno- muzyczny, w którym znalazły się recytacje wierszy i pieśni patriotycznych oraz inscenizacja nawiązująca do współczesnego patriotyzmu młodzieży szkolnej.  Uczniowie dzięki uczestnictwu w tego typu wydarzeniach mieli nie tylko okazję do wspólnego świętowania , ale też do zrozumienia trudnej historii Polski, mogli poczuć co niosą ze sobą takie wartości jak wolność oraz patriotyzm. Co ważne dzięki fotografiom i ich biografiom  tych znanych i cenionych polskich patriotów mogli zapoznać się z ich ogromną pracą na rzecz wskrzeszenia naszego państwa.

    Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

  • Ogólnopolska kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

     

    W Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (wtorek, 19 listopada) w naszej szkole odbędzie się akcja „Zaświeć się na czerwono”. Polega na umieszczenia na swoim ubraniu czerwonego elementu, np. wstążeczki lub ubraniu się na czerwono, co będzie odczytywane jako  symbol wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy wśród najmłodszych. Kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci, wsparcie dla osób reagujących na przemoc wobec dzieci, promocję uważnego rodzicielstwa, które zachęca do świadomego i empatycznego wychowania dzieci oraz propagowanie systemowych rozwiązań mających na celu ochronę dzieci przed krzywdzeniem.

    Wydarzenie to organizowane jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.  Koordynatorem wydarzenia jest szkolny pedagog Małgorzata Czulewicz.

  • Konkurs plastyczny- Mój przyjaciel Miś

  • PODZIĘKOWANIE - SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

    Bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję

    „Szkoły Pełne Talentów” oraz wspierali naszą Szkołę.

    Dzięki Państwu udało nam się zebrać 532 Talenciaki.

    Za otrzymane talenciaki zakupiliśmy zestaw plastyczny.

    Dziękujemy za udział w akcji!

  • Koło eksperymentalne

    Cotygodniowe zajęcia z eksperymentowania dla klasy 3 to wyjątkowy czas, w którym uczniowie mogą zanurzyć się w świat nauki poprzez praktyczne doświadczenia i zabawę. 

    To czas, kiedy nauka staje się przygodą, a wiedza praktyczna łączy się z zabawą, wprowadzając trzecioklasistów w niezwykły świat odkryć.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Złotorii-dyrektor Monika Prejzner
    Złotoria 159 A

    16-070 Choroszcz

    woj. podlaskie
  • +48 665956218

Galeria zdjęć