Co roku 11 listopada dziękujemy naszym przodkom – bohaterom narodowym - za ich męstwo i niezłomność w walce o niepodległość Ojczyzny. To dzięki nim Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Trudny czas, w którym jesteśmy, nie zwalnia nas z obowiązku kształtowania postaw patriotycznych młodego pokolenia. Dlatego uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem podjęli się wielu działań zorganizowanych przez nauczycieli. Starsi wykonali patriotyczne plakaty, młodsi poszczycili się samodzielnie wykonanymi kotylionami. Ale najważniejszym było przystąpienie szkoły do akcji MEN „ Szkoła do hymnu”. Dzięki temu - choć każdy był we własnym domu, przed monitorem komputera - udało nam się na chwilę zjednoczyć i wspólnie zaśpiewać: „Jeszcze Polska nie zginęła….”.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były inne niż poprzednie z powodu panującej w naszym kraju epidemii, ale staraliśmy się zrobić wszystko, by, jak zwykle, miały uroczysty i podniosły charakter.
W związku z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dniem 09.11.2020 klasy I-III przechodzą na nauczanie zdalne. Zajęcia w kl. IV-VIII odbywają się za pomocą aplikacji TEAMS, jak do tej pory.
Zajęcia on-line w kl. I-III odbywają się na aplikacji TEAMS zgodnie z planem i trwają do 30 minut. Zaczynają się zgodnie z obowiązującym rozkładem dzwonków.
1. 8.00
2. 8.55
3. 9.50
4. 10.45
5. 11.50
6. 12.45
7. 13.40
Zerówka pracuje stacjonarnie, od 8.00- 12.50
Przypominamy o dniach wolnych od 11.11- 15.11.2020r.
1 listopada to czas, kiedy wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli. Ale to także czas wspomnień o tych, którzy oddali życie za Polskę. Uczniowie naszej szkoły od lat opiekują się pomnikiem z 1920r. w Siekierkach. Już dziś wiemy, że pochowany jest tu żołnierz, który oddał życie w wojnie polsko-bolszewickiej, kapral Mikołaj Nikodem Mikołajczyk z 2 Batalionu Pułku Morskiego. Jak co roku Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotorii i uczniowie zadbali o porządek w tym, tak ważnym dla naszej społeczności miejscu. Dyrektor szkoły wraz z uczniami złożyła kwiaty pod pomnikiem. W tym czasie wspominamy również postać Krzysztofa Zagierskiego, nauczyciela Szkoły Podstawowej w Złotorii (wrzesień-grudzień 1980), który był zaangażowany w tworzenie koła NSZZ „Solidarność” w Choroszczy. Zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Na jego grobie zapalamy znicz pamięci i wdzięczności za walkę o wolną Polskę.
Zasady pracy szkoły w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią
COVID-19 w okresie od 26.10.2020 do odwołania.
Monika Prejzner
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotorii
Dnia 13 października 2020r. odbył się w naszej szkole krótki apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mimo trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej przygotował krótkie życzenia swoim nauczycielom oraz wręczył symboliczne dyplomy. Uczniowie przygotowali również krótką animację.W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Monika Prejzner, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.
Wiemy, że polska szkoła nie ma problemów z poziomem nauki – nasi uczniowie świetnie radzą sobie w testach kompetencji. To jednak nie uczenie się na pamięć encyklopedii kształtuje kompetencje społeczne, które są niezbędne w XXI wieku. Specjaliści nie mają wątpliwości – idealna szkoła pomaga uczniom określić cel i uczy jak do niego dążyć. Ma rozwijać motywację, niezależność, krytyczne myślenie i autorefleksję. Kompetencje społeczne, czyli to, jak się dogadujemy z innymi. Jak potrafimy słuchać. Wyciągać wnioski. Asertywnie argumentować swoje racje. Bez strachu wchodzić w konflikty i bez obrazy z nich wychodzić. Nauczyciele, którzy do nas dołączyli, to rozumieją i chcą chwalić za rzeczy ważne.
https://pozytywnauwaga.pl/informacje-o-ii-edycji/
Białystok, 19.10.2020 r.
ZARZADZENIE NR 5/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Złotorii z dnia 20 października 2020 roku
W oparciu o zalecenia MEN z dnia 12.10.2020 r. oraz nowe zasady profilaktyki przeciwko COVID-19 w strefie czerwonej wprowadza się
w szkole następujące ograniczenia:
Wstęp na korytarz szkolny w celu odebrania dziecka z przedszkola może nastąpić po pomiarze temperatury. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
oraz obowiązek zachowania dystansu między pracownikami szkoły w przestrzeniach wspólnych szkoły lub stosowanie przez nich osłony ust i nosa (pokój nauczycielski, korytarz);
Powyższe ograniczenia wprowadza się w celu ochrony wszystkich członków społeczności szkolnej przed narażeniem na zakażenie przy rozprzestrzeniającej się epidemii COVID-19.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotorii
Monika Prejzner
W tym roku szkolnym Święto Drzewa obchodziliśmy pod hasłem "Każdy liść pochłania CO2 ". Uczniowie klas II i III obejrzeli filmy edukacyjne o tematyce przyrodniczej, następnie wykonali prace plastyczne przedstawiające piękno polskich drzew. Dęby, buki, brzozy i klony królowały na dzięcięcych obrazach. Kolejne zadanie polegało na rozpoznawaniu drzew znajdujących się w otoczeniu naszej szkoły. Na koniec wszyscy przytuliliśmy się do wybranych drzew, które oddały nam swoją pozytywną energię i siłę. Na wszystkich uczestników zajęć czekała miła niespodzianka - Pani Dyrektor podarowała dzieciom dwie sadzonki klonu. Drzewka zasadzą i otoczą opieką uczniowie klas II i III.
Proszę zapoznać się z nowym planem zajęć, który obowiązuje od 12.10.2020r. (zakładka Plan Lekcji)
Gmina Choroszcz – praca oświaty w okresie czerwonej strefy
Niniejszym informujemy, że od początku nowego roku szkolnego 2020/21 wszystkie placówki oświatowe w gminie Choroszcz pracują jak dotąd – w trybie stacjonarnym. Mimo włączenia powiatu białostockiego, a w tym Gminy Choroszcz do tzw. czerwonej strefy, nie ma powodu ani konieczności zamykania szkół, przedszkoli lub żłobków.
Przy czym z uwagi na eskalację pandemii koronawirusa Sars-CoV-2 i dramatyczny wzrost zakażeń w całym kraju, w trosce o uczniów szkół i podopiecznych przedszkoli i żłobków,
PROSIMY RODZICÓW
O – W MIARĘ MOŻLIWOŚCI –
DOWOŻENIE DZIECI DO PLACÓWEK
WŁASNYM TRANSPORTEM.
Informujemy, że PKS Nova S.A. będzie nadal realizować dowozy dzieci do szkół i dołoży wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczny dojazd do szkół przy spełnieniu obowiązujących przepisów epidemiologicznych. Niemniej jednak, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów zwraca się z prośbą, aby na czas, w którym Powiat Białostocki znajduje się w czerwonej strefie, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia, dowozy dzieci do szkół w miarę możliwości odbywały się indywidualnymi środkami transportu.
Dziękujemy za zrozumienie dla zaistniałej sytuacji
Dnia 29.09.2020r. już od kilku lat obchodzimy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym dniu uczniowie słuchali ciekawych tekstów, które były czytane przez naszych nauczycieli. I tak przedszkolaki z kl. 0 słuchały opowiadania Holly Webb,, Wąsik niechciany kotek", a nieco starszych uczniów pochłonęły lektury autorstwa Marka Przewoźniaka ,,Gang Fajniaków i Miasto Marzeń" oraz opowiadanie Ewy Stadtmuller ,,O słonicy baletnicy".
Klasy 0 godz.9.00- do budynku szkoły wchodzi 1 rodzic dziecka z kl. 0 (bez dziecka)
Klasy I godz. 9.00- do budynku szkoły wchodzi dziecko z jednym rodzicem
Klasy II-III godz. 9.00- do budynku szkoły wchodzi tylko dziecko
Klasy IV-VI godz. 10.00- do budynku szkoły wchodzi tylko uczeń
Klasy VII-VIII godz. 10.30- do budynku szkoły wchodzi tylko uczeń
Rodzice i uczniowie powinni być wyposażeni w środki ochrony osobistej ( maseczki, rękawiczki) oraz zachować dystans społeczny.
Proszę o zapoznanie się z poniższymi procedurami dotyczącymi bezpieczeństwa w szkole i ich przestrzeganie.
Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021 będą dostępne na stronie internetowej www.choroszcz.pl od dnia 01 września 2020 r.
Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć
w terminie od 01 do 15 września 2020 r. w zaklejonej kopercie do skrzynki na korespondencję lub biura podawczego Urzędu Miejskiego
w Choroszczy, ul. Dominikańska 2, 16-070 Choroszcz, albo przesłać za pośrednictwem placówki pocztowej (decyduje data stempla pocztowego).
Termin 15 września, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jest terminem ostatecznym.
Do podstawowych warunków ubiegania się
o przyznanie stypendium należą m.in.:
- zamieszkanie na terenie gminy Choroszcz,
- dochód netto na osobę w rodzinie nie przekraczający 528 zł (za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku), świadczenie wychowawcze „500 +” nie będzie wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendiów szkolnych.
Wnioski można składać na dzieci uczące się w szkole podstawowej (od klasy pierwszej), (technikach, liceach, szkołach zawodowych) i policealnych. Stypendium nie przysługuje na dzieci uczęszczające do zerówki (sześciolatki i młodsze).
Dokumenty do stypendium pobierz poniżej:
Warszawa, 21 sierpnia 2020 r.
Aplikacja ProteGO Safe
– wspólny list Ministra Edukacji Narodowej
i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.
Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego
– Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa – napisali szefowie MEN i GIS w liście skierowanym do rodziców.
Szefowie MEN i GIS przedstawili w nim zalety aplikacji, takie jak test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. Podkreślili jednocześnie, że ProteGO Safe to także sprawdzone i wiarygodne źródło informacji na temat pandemii koronawirusa.
Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zaznaczyli, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób będzie z niej korzystało. Dlatego też szczególnie ważne są wspólne i odpowiedzialne działania:
– Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna – napisali Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny.
Aplikacja ProteGO Safe – jak to działa?
ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.
ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Aplikacja składa się z dwóch modułów:
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.
Zachęcamy do pobrania aplikacji ProteGO Safe!
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kliknij poniższy obraz