Nawigacja

  • WESOŁYCH ŚWIĄT!

  • Warsztaty bożonarodzeniowe

    Warsztaty bożonarodzeniowe są tradycją w naszej szkole. 15 grudnia 2021r. z  zachowaniem reżimu sanitarnego rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wykonali stroiki świąteczne, które będą zdobiły wigilijne stoły  w naszych domach. 

  • Uroczyste odsłonięcie Pomnika Walk pod Złotorią 1831 roku w Powstaniu Listopadowym. Dzień Podchorążego 29 XI

  • Andrzejki, ach co to był za dzień🥰

    Jak się bawić, to się bawić🥳Na przerwach tańczyliśmy, graliśmy w zabawy andrzejkowe.Andrzejki to też akcja „Lekki Plecak” czyli żadnych regularnych lekcji😎Taki dzień na luzie😉Nauczyciele też mieli rozpustę🙊Upiekliśmy muffiny dla Grona Pedagogicznego z wróżbą🧁🧁🧁Doszły nas słuchy, że smakowały i cieszyły🤗 o to nam chodziło🤗Było super🥰 

  • Góra Grosza

    Mamy potrzebę pomagania innym, dołączyliśmy do akcji „Góra Grosza”. Serdecznie zapraszamy do wrzucania monet do naszej puszki, każdy grosz się liczy. 

     IMG-1346.mov

    Cel jest szczytny, skorzystają dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną-w rodzinach zastępczych lub domach dziecka😊 

  • SZKOŁA DO HYMNU

    "W prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” przyłączyło się blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem wśród szkół polonijnych. Do wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” zgłosiło się ponad 260 placówek z całego świata. Dziękujemy!"

    źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-21-tys-zgloszen-do-akcji-szkola-do-hymnu--wielki-final-inicjatywy-mein

  • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w SP Złotoria

     

    Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W tym roku był obchodzony w dniach 9-14 listopada. W jego trakcie podczas zajęć lekcyjnych i dodatkowych z matematyki w kl. VI i VII uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotorii realizowali autorską innowację. Głównym zadaniem, z którym zmierzyli się uczniowie było stworzenie symulacyjnej gry „Firma z klasą”. Gracze samodzielnie sprawdzili różne naliczane podatki w Polsce, stworzyli planszę, instrukcję i tabele. Uczniowie wymyślili nazwę firmy oraz hasło innowacyjnego wykorzystania wybranego produktu w sklepie. W każdej turze gracze losowali ilość sprzedanych produktów. Później musi samodzielnie obliczyć dochód brutto i po otrzymaniu kwoty progowej musieli uwzględnić podatek dochodowy. Podczas testowania nowej gry zasady podlegały ciągłej zmianie i doskonaleniu. Innowacyjność gry polegała na tym, że nie ma ona stałej planszy, ponieważ za każdym razem produkty dobierają sami gracze, a ilość sprzedaży zależna jest od rzutu kostką. Końcowy efekt - gra „Firma z klasą” z ustaloną instrukcją będzie testowana przez uczniów klasy 8 w drugim semestrze roku szkolnego. W czerwcu 2021r. klasa 8 zaprezentuje wykres dochodów po opodatkowaniu oraz porównanie wszystkich utworzonych firm na gazetce szkolnej na holu.

  • Bieg Niepodległości

     

    10 listopada 11 uczniów naszej szkoły brało udział w Biegu Niepodległości  alejkami Parku Pałacowego w Choroszczy.  Trasy biegu były zróżnicowane jeśli chodzi o długość. W kategorii dziewcząt kl. 5 - 6  trzecie  miejsce uzyskała Nicola Zembko z kl. 5. W dniu 16 listopada w naszej szkole odbył się krótki apel, na którym Pani Dyrektor Monika Prejzner i Pan Paweł Hermanowski wręczyli medale wszystkim biegaczom a nagrodę w postaci statuetki otrzymała  Nicola Zembko. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy ukończyli bieg. Było to bardzo spektakularne przeżycie dla uczestników, szczególnie dla tych, którzy pierwszy raz brali udział w takim sportowym wydarzeniu.

    Hymn przed biegiem: https://drive.google.com/file/d/1epIFajS3QFJ258WxfEzjwv2y3GZl7xlf/view?usp=sharing

  • Dzień Postaci z Bajki w naszej szkole

     

    Dnia 5 listopada w  Punkcie  Przedszkolnym  w Złotorii obchodzony był Dzień Postaci z Bajki.  Wszystkie dzieci przebrały się za swego ulubionego bohatera. Przez cały dzień było wesoło. Zorganizowane zostały zabawy, gry konkursy oraz tańce. Wychowankowie mogli się poczuć jak prawdziwi bohaterowie. Nie zabrakło też czytania ulubionych baśni. Dzień był pełen emocji.

    Dzień Postaci z Bajki w klasie III upłynął pod znakiem kodowania. Najpierw uczniowie, rozwiązując zagadki, przypomnieli sobie najbardziej znanych baśniowych bohaterów. Przygoda Czerwonego Kapturka, którą uczniowie opowiedzieli, korzystając z historyjki obrazkowej, stała się wstępem do kolejnych działań. Trzecioklasiści na macie do kodowania wyznaczali najkrótszą i najdłuższą drogę dziewczynki do babci. Graficzne dyktando wzbudziło wiele emocji – dzieci chciały jak najszybciej odkodować ukryte na obrazku bajkowe postacie.

     

     

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dawno nas tu nie bylo😊 wyłącznie dlatego, że jesteśmy pochłonięci pracą, w dodatku utrudnioną przez Coronawirusa😬 ale nie poddajemy się! Dużo się u nas dzieje🙈Wystartowaliśmy we wrześniu Dniem Języków Obcych.W październiku zamieniliśmy się w aktorów, godnych Oscara. Przygotowaliśmy część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tu szczególne podziękowania dla Pani Asi Czarneckiej, za nieopisaną pomoc, wspaniała dekoracja to również Jej dzieło. Dziękujemy również Pani Ani Cudowskiej za przygotowanie i wysłanie eleganckich zaproszeń Gościom. Nasz występ był trochę poważny, trochę śmieszny, z resztą, zobaczcie sami😊

  • Narwiańska Akademia Wiedzy- kolejne zajęcia zrealizowane

    W piątek 05.11.2021r. uczniowie młodszych klas wspólnie z nauczycielami posadzili kilkanaście drzewek wokół budynku szkoły.  Było to jedno z zadań przeprowadzonych na zajęciach „Narwiańskiej Akademii Wiedzy” – projektu realizowanego w bieżącym roku w naszej placówce.

    Uczniowie bardzo zaangażowali się we wspólną pracę na świeżym powietrzu. Zobowiązali się też dbać o nowe rośliny. Sadzenie, pielęgnowanie i obserwowanie wzrostu drzewek to doskonały sposób na kształtowanie postawy proekologicznej.

  • Mali ekolodzy na start!

     

    Kształtowanie świadomości ekologicznej jest jednym z najważniejszych wyzwań naszych czasów. Dlatego dzieci z zerówki oraz klasy III przyłączyły się do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy jego realizację od stworzenia plakatów „Jestem eko”! Było to pierwsze z dwunastu eko-wyzwań, które mali ekolodzy będą wykonywać przez cały rok szkolny.

  • PAMIĘTAMY I SKŁADAMY HOŁD BOHATEROM!

                  W tym roku podobnie jak w latach poprzednich uczniowie Szkoły podstawowej w Złotorii  uczcili pamięć poległych w obronie wolności naszej  Ojczyzny.

                 W przededniu Święta Niepodległości  uczniowie klasy VII wspólnie z nauczycielami udali się pod pomnik  znajdujący się w  Siekierkach. Pomnik  poświęcony jest żołnierzowi poległemu w wojnie polsko – bolszewickiej  1920r. – kapralowi Mikołajowi Nikodemowi Mikołajczykowi z 2 batalionu Pułku Morskiego.

                Uczniowie uprzątnęli otoczenie wokół pomnika. Wysłuchali krótkiej prelekcji nauczyciela historii dotyczącej tego miejsca, walk toczących się na tych terenach i sytuacji kraju w latach 1918 1920. Zapalili znicz. Chwilą ciszy uczcili pamięć poległych w obronie ojczyzny. Odmówili krótką modlitwę i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

                  Wizyta pod pomnikiem była okazja do kultywowania pamięci o tych, którzy oddawali życie w obronie naszego kraju, do przypomnienia młodemu pokoleniu Polaków historii kraju, szczególnie tej dziejącej się w najbliższym otoczeniu, do budzenia szacunku wobec  bohaterów tamtych lat.

    Każdego roku nasi uczniowie pamiętają o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. 

  • Ślubujemy!

    21 października 2021r. do społeczności szkolnej przyjęliśmy nowych uczniów.  Gratulujemy wszystkim  i życzymy wielu sukcesów na własnę miarę. 

    Zapraszamy do obejrzenia fragmentów uroczystości.

  • OGŁOSZENIE

     

    Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w Akcji Charytatywnej. Zbieramy żywność długoterminową dla chorych, samotnych, starszych, niepełnosprawnych itp... Artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie paczki na święta Bożego Narodzenia.

  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

     

    CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!

    Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

    Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

    ( źródło https://www.gov.pl/web/koduj/codeweek)

    CodeWeek to:

    • świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie. 
    • Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu.  Programowanie robota Ozobota to niezwykle ciekawe zajęcie dla uczniów klas młodszych. Pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z robotem. Zaprogramowali trasę i bezpiecznie przeprowadzili go przez planszę z przeszkodami. 
  • Nareszcie razem!

    6 października klasa V i VI pojechała do Białegostoku na pierwszą w tym roku wycieczkę szkolną.

    Byliśmy w kinie  na filmie WYPRAWA DO DŻUNGLII. Film ten to  przygodowa opowieść  o Lily -miłośniczce  nauki, która pragnie odnaleźć legendarne drzewo o niezwykłych właściwościach leczniczych. W tym celu udaje się w podróż z Londynu do Amazonii.

    Film był bardzo ciekawy!

    Po seansie mieliśmy  też przypadkowe spotkanie z  Robertem  Lewandowskim.😉

    Dzień minął tak szybko!

    Już czekamy na kolejną wycieczkę!

     

  • „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”

    „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”

     

    Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jej cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.  Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych  z pięciu województw Polski Wschodniej. Nasza placówka jest jedną z 500 szkół, które się do niego zakwalifikowały.

    W tegorocznej „Lekcji o Funduszach Europejskich VI”, poświęconej rozwojowi lokalnemu, wzięli udział uczniowie klasy VII. Siódmoklasiści dowiedzieli się, dlaczego nasza gmina powinna rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznali możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania planowanych inwestycji. Omówiona została także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

    Zajęcia rozpoczęły się częścią teoretyczną – uczniowie obejrzeli film animowany oraz zapoznali się z treścią  broszur o Unii Europejskiej i Funduszach Europejskich. Największe emocje wzbudziła gra planszowa „PROJEKT: MIASTO!”, która pozwoliła wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę w praktyce.

     

    Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.

  • Jak dbać o zdrowie?

    W październiku nauczyciele klasy „0” oraz Punktu Przedszkolnego w Złotorii, przeprowadzili kolejną lekcję z cyklu – „Jak dbać o zdrowie”. Tym razem była to zabawa parateatralna – „Wywiad z p. Doktor”. Dzieci zapoznały się z zasadami pozwalającymi utrzymać nasze organizmy w zdrowiu i dobrej kondycji.

    Kolejne zajęcia z tego zakresu będą przeprowadzone w miesiącu listopadzie. Miejmy nadzieję, że w ten sposób nasi uczniowie będą umieli dbać o własne zdrowie, a dzięki temu unikną wielu chorób zakaźnych i bakteryjnych.

  • CZYM JEST FOMO?

    Zapraszamy na bezpłatny webinar dla dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, psychologów, rodziców i opiekunów „FOMO i problemowe używanie internetu” realizowany w ramach cyklu „Bezpieczni w sieci z OSE”.

     

    Podczas spotkania dowiesz się:

    ✅ Czym jest FOMO i z czym się wiąże?

    ✅ Jak wpierać uczniów w zdrowym korzystaniu z technologii cyfrowych?

    ✅ Jak wprowadzać w środowisku szkolnym konstruktywne zmiany?

     

    Webinar odbędzie się 11 października, w poniedziałek, o godz. 19:00 na Facebooku OSE. W wydarzeniu wezmą udział:

    • Tomasz Rożek, dziennikarz i twórca „Nauka. To lubię”;
    • Marta Witkowska, psycholog i ekspertka NASK;
    • Dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska, badaczka z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego specjalizująca się w marketingu środków przekazu.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Złotorii-dyrektor Monika Prejzner
    Złotoria 159 A

    16-070 Choroszcz

    woj. podlaskie
  • +48 665956218

Galeria zdjęć