Piątek 19.04.2024

STANDARDY_OCHRONY_MALOLETNICH__wersja_zupelna.pdf

Standardy_wersja_dla_uczniow.pdf

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025  DO PRZEDSZKOLA , ODZ. PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

link poniżej:

zarzadzenie_556.pdf

Źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

O_Programie_Laboratoria_Przyszlosci_.pdf

Komunikat_prasowy_Laboratoria_Przyszlosci_(1).pdf

informacja__RODO.pdf

Szkoła Podstawowa w Złotorii- Gmina Choroszcz

Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest gmina Choroszcz. Szkoła uczy, wychowuje uczniów i zapewnia im bezpieczeństwo. Daje każdemu dziecku warunki do wszechstronnego rozwoju, przygotowując do wypełniania obowiązków społecznych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, tolerancji, demokracji. Dbamy o dobrą atmosferę w klasie i szkole. Aktywnie pracujemy nad  podniesieniem jakości pracy szkoły.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

w Złotorii

Monika Prejzner

spzlotoria@choroszcz.pl

• W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę. Jest to program opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. W ramach działań wychowawczych została wykonana autodiagnoza środowiska szkolnego. Wyniki tej diagnozy posłużyły do podjęcia szereg działań profilaktycznych, za które zostaliśmy uhonorowani Certyfikatem.

Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w każdą pogodę została opracowana przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Projekt realizowany przez IPZIN nosi tytuł: Popularyzacja wyników innowacyjnych badań naukowych opartych na modelu profilaktyki zintegrowanej i ich zastosowań praktycznych wśród nauczycieli, wychowawców oraz psychologów i pedagogów jako metoda skutecznego przeciwdziałania pogorszeniu kondycji psychicznej nastolatków na skutek epidemii COVID-19.

• Jury w składzie: Anna Charabin (przewodnicząca komisji, reprezentująca Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy), Elwira Rudzińska (Szkoła Podstawowa w Choroszczy) oraz Justyna Papież (Szkoła Podstawowa w Złotorii), po wysłuchaniu wszystkich wystąpień przyznało nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas I-III

1. Nell Maria Walendziuk ( SP Złotoria)
    2. Aleksandra Tryskuć (SP Złotoria)
    3. Ignacy Lulewicz (SP Choroszcz)

Wyróżnienie: Jan Charytoniuk (SP Choroszcz)

Kategoria klas IV-VI

1. Len
  • 18.03.2024r w świetlicy szkolnej miało miejsce autorskie spotkanie Pani Katarzyny Janowicz – Timofiejew, pisarki tworzącej przepiękne teksty dla najmłodszych. Autorka opowiedziała o swojej twórczości i przeczytała fragmenty bajek o zwierzętach. Dzieci chętnie wdały się w rozmowę z autorką, było dużo pytań, wspólnej zabawy, autentycznego zaciekawienia. Na koniec spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek z wyjątkowym autografem.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

W naszej szkole przez cały tydzień świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klasa I-VII na lekcjach języka polskiego próbowali swych sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej, frazeologizmów. Były więc: rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, ukryte słowa, łamańce językowe, rymy, biegane dyktanda. Uczniowie klas starszych wykonali plakaty promujące nasz ojczysty język. Wszyscy spisali się znakomicie.

• Dnia 12.02.2024r w naszej szkole odbyły się warsztaty szydełkowania, które poprowadziła Pani Margarita Święcka. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak prawidłowo trzymać szydełko, jak dobrać rozmiar szydełka do włóczki i dlaczego jest to takie ważne, jak również poznali podstawowe ściegi szydełkowe. W trakcie trwania warsztatów uczniowie mieli możliwość zakupu maskotek wykonanych przez Panią Święcką. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec uczniowie podziękowali za mile spędzony czas i zaprosili na kolejne spotkanie.